Фільм, якого українці очікують найбільше, — «Службовий роман. Наш час»

Поділитися
Попри кризові рецидиви, кінопрокат в Україні нарощує м’язи… За прогнозами генерального директор...

Попри кризові рецидиви, кінопрокат в Україні нарощує м’язи… За прогнозами генерального директора мережі кінотеатрів «Мультиплекс» Антона ПУГАЧА (за підсумками минулого року його компанія стала лідером на кінопрокатному ринку країни, відвоювавши собі 17,5% загального «пирога»), у 2011-му збори українських кінотеатрів зростуть аж на 25%, порівняно з результатами року минулого.

- Переконаний, кінопрокат в Україні поточного року ще більше пожвавлюватиметься, - каже пан Пугач. - І 25% можливого «приросту» - не межа! Суджу про це лише з новорічної декади. Коли спостерігався помітний глядацький кінобум. У деяких кінотеатрах навіть не вистачало квитків! Це з урахуванням того, що в прокаті в цей період не було такого потужного хедлайнера, як, скажімо, «Аватар», що відгудів рік тому в такий самий зимовий період... І все ж інтерес до прокатного кіно зріс. Недавно у Хмельницькому наш «Мультиплекс» відкрив нові кінозали. Аншлаги зашкалюють.

- Про що свідчить таке зростання активності кіноглядачів?

- Можливо, про те, що люди раніше притримували гроші, готуючись витратити їх на святкові розваги... А можливо, про те, що українці надто втомилися від одноманітного телевізійного меню. І шукають себе в «іншому світі»: у кінотеатрі, в компанії друзів. Це такий, якщо хочете, соціопсихологічний чинник!

Зауважу, що саме в українських регіонах у новорічну декаду зростання кінопереглядів було особливо очевидне. Провінція ніби прокинулася. Поки що не можна стверджувати, що це якийсь історичний «тектонічний» зсув, але все-таки оптимізм такі процеси вселяють.

- Не так давно особисто ви активно бунтували у зв’язку з «українізацією» кінопрокату. І ось - новий поворот... Багато фільмів, як і колись, демонструються українською мовою, при цьому касові збори не падають.

- Переконаний, що ця тема все ще актуальна. Але не хотів би загострювати увагу на мовних питаннях... Оскільки українська мова для мене рідна, апріорна. Тут річ абсолютно в іншому... Через непередбачувану політику деяких українських чиновників (а це питання дублювання, субтитрування тощо) на вітчизняний кіно ринок, як і раніше, не потрапляє величезна кількість помітних нових картин! Я скажу більше... В Україні демонструється вдвічі менше прем’єрних стрічок, ніж у Росії, наприклад. Особливо це стосується арт-хаусної лінії кіно. Прокатний кіноринок у Росії - це, звісно, понад мільярд доларів на рік. Наш ринок у 2010-му - у межах 80 млн. дол. Я розумію різницю - в масштабах країн... Але однак переконаний: через спірність деяких рішень Мінкульту маємо, як і раніше, мізерний кінорепертуар...

- На ваш погляд, тобто на погляд прокатника, які фільми 2011 року вже тепер можна було б розглядати як потенційні мегахіти, що більшою мірою цікаві і дистриб’юторам, і аудиторії?

- Навіть думати на цю тему не буду. У мене є факти. У рамках своєї компанії ми недавно проводили соціологічні дослідження: які стрічки особливо очікувані українською аудиторією? І ось що виявилося... На першому місці, відповідно до наших опитувань, прем’єра «Службового роману» (під номером 2), де в головних ролях Володимир Зеленський, Павло Воля і Світлана Хотченкова (в ролі мимри Калугіної)...

- Ну, це нормально... Українська аудиторія не тільки на виборах дивує...

- На другому місці - за «індексом очікувань» - «Майстер і Маргарита». Це екранізація режисером Юрієм Кара роману Булгакова (з Анастасією Вертинською в ролі Маргарити і Валентином Гафтом у ролі Воланда). Стрічку було знято ще на початку 90-х. Потім, як ви знаєте, навколо неї закрутилася якась «чортівня». Говорили-писали: і плівка пропала, і нащадки письменника забороняють показ. У результаті такий медійний ажіотаж, вочевидь, і підігрів інтерес глядачів до проекту. Дарма що відносно недавно була гучна екранізація цього ж таки роману Володимиром Бортком.

А на третьому місці, відповідно до нашого опитування, фільм «Generation П». По-перше, це Віктор Пелевін. По-друге, довгоочікувана екранізація його знаменитого роману. І, по-третє, реалії сучасного життя великою мірою проступають у цій історії: реклама для головного героя, як відомо, стає не просто місцем роботи, а й сенсом його життя...

- Отже, на прокатному п’єдесталі пошани-2011 тільки російські картини?

- Ну, зрозуміло, не тільки... 2011-й мало чим відрізняється від 2010-го або 2009-го - у плані сиквелів, триквелів. Голлівуд останнім часом робить ставки переважно на успішні франшизи. Ніби побоюючись якихось нових ідей. Про це, до речі, недавно говорив в інтерв’ю навіть Джеймс Кемерон...

- Він же й запускає «Аватар-2»...

- Отож, 2011-й - черговий рік голлівудських «фільмів-продовжень». Особливі ставки на фінал історії про Гаррі Поттера - це липень, картина у форматі 3D. Безумовно, «народ підтягнеться» до виходу наступних «Сутінків» («Світанок. Частина 1»). На «порядку денному» також - «Шерлок Холмс 2» (реліз лише в грудні), «Хлопчачник у Вегасі 2» (реліз у червні). Безперечно, одним із касових хітів кіносезону 2011-го мають стати «Пірати Карибського моря. На дивних берегах» із Джонні Деппом у ролі Джека Горобця (реліз у травні).

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі