Фестиваль уже «просто патріотичної» пісні

Поділитися
V Всеукраїнський фестиваль козацької пісні «Байда», що днями проходив на батьківщині засновника З...

V Всеукраїнський фестиваль козацької пісні «Байда», що днями проходив на батьківщині засновника Запорозької Січі Дмитра Вишневецького-Байди — у старовинному селищі Вишнівці та в Тернополі, переконав організаторів та учасників: на одні й ті ж самі граблі можна наступати скільки завгодно. Дещицю коштів на проведення традиційного дійства та преміювання лауреатів традиційно було виділено з обласної скарбниці, технічними засобами цього разу допомогла Тернопільська міська рада. На цьому крапка. Проїзд, проживання і харчування, як завше, козацькі організації оплачували з власної кишені, — держава фінансово підтримати всеукраїнське дійство так і не спромоглася. Щоправда, у день відкриття фестивалю в Тернополі перебував з робочим візитом верховний гетьман українського козацтва, президент Віктор Ющенко…

54 професіональні та аматорські колективи із 15 областей України були раді певним удосконаленням організації фестивалю: його відкриття відбулося на великій площі перед родинним замком-палацом князів Вишневецьких. В.о. начальника управління культури облдержадміністрації Михайло Франків запевнив, що в наступні роки виступи хорових, вокальних колективів та солістів відбуватимуться в різних мальовничих місцях Тернополя, щоб осінній пісенний розмай змогли побачити якомога більше людей. А ще на фестивалі ширше були представлені вироби народних майстрів — вишивка, ткацтво, різьблення, плетення з рогозу, соломи. Підштовхнути умільців до реклами та продажу своїх виробів на такому велелюдному зібранні, як фестиваль, обласний методичний центр народної творчості і регіональна організація Спілки народних майстрів України додумалися тільки нинішнього року.

Безперечно, пісенні рамки для фестивалю вже завузькі. Більше того, йому вже тісно навіть у рамках козацької тематики, і тому організатори не могли зупинити «прирощення» до неї інших тем. Від хорових, вокальних колективів та солістів ніхто вже не вимагав виконувати пісні виключно на теми козацтва. Було дано дорогу творам просто патріотичним. Учасники такій свободі творчості зраділи. Наприклад, на заключному концерті народний аматорський хор «Верес» Рівненського міського будинку культури виступав з піснею «Волинь моя», а Аліє Хаджабадінова зірвала оплески глядачів за українську пісню «Чорнобривці».

До речі, Аліє — школярка з Джанкоя — була у складі… козацької делегації з Криму і стала дипломанткою фестивалю.

Гран-прі фестивалю отримав хор «Галичина» Чортківського районного Будинку культури імені К.Рубчакової. Тож є надія, що власне козацька пісня «не вмре, не загине»!

На фото: вгорі – наймолодший учасник фестивалю, земляк Дмитра Вишневецького-Байди Павло Філик гордо заявляє: «Доки буде Україна, доти будуть козаки»;

унизу—співає Аліє Хаджабадінова.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі