Фаворити «Байди» — кримські татари

Поділитися
На тлі одностроїв козацьких генералів і полковників із різних областей України на сьомому Всеукраїнському фестивалі-конкурсі козацької пісні «Байда» — справжній пісенний розмай...

На тлі одностроїв козацьких генералів і полковників із різних областей України на сьомому Всеукраїнському фестивалі-конкурсі козацької пісні «Байда» — справжній пісенний розмай. Із кожним роком його тематика розширюється: виконавці включили до репертуару історичні, ліричні, побутові твори. 43 хорові, вокальні колективи та солісти з 16 областей України продемонстрували досить широку жанрову палітру: лунали жартівливі пісні, романси, пісні-реквієми і навіть авторські думи про Голод-33, що надало фестивалю політичного забарвлення.

Через реставраційні роботи в садибі Вишневецьких програму першого дня було перенесено з Вишнівця — родинного гнізда Дмитра Вишневецького (Байди) — у Тернопіль. Співакам довелося добиратися до обласного центру за 30 кілометрів, але те не позначилося на рівні виконання. «Попри те, що майже всі колективи й солісти є аматорами, їхня виконавська майстерність від фестивалю до фестивалю стає дедалі професійнішою», — переконує бандурист із Сум, заслужений діяч мистецтв України Микола Мошик, який уже вдруге бере участь у цьому заході. Із ним погоджується художній керівник родинного тріо «Мальви» з Луганської області Людмила Скапенко: «У піснях фестивалю поєдналися не тільки історія, соціум, побут і лірика. У них гармонійно переплелися, наприклад, українські та кримськотатарські мотиви».

У привітанні гостям і учасникам пісенного конкурсу гетьман українського козацтва Віктор Ющенко наголосив: «Народ, який має пісню, — невмирущий». Він передав три бандури і гроші на кілька премій лауреатам. Гран-прі фестивалю і солідну премію — 10 тисяч гривень — вручили народному аматорському вокальному колективу «Бельбек» з Автономної Республіки Крим.

«Як на мене, фестивалю давно затісно в пісенних рамках. Потрібно розширювати палітру свята — варто запровадити художні читання на козацьку тематику, змагання в козацькому танці», — вважає бандурист Микола Мошик.

— Цього року Міністерство культури і туризму приділило більше уваги цьому дійству, виділивши на його підтримку 20 тисяч гривень. Сподіваємося, що наступного року з’явиться номінація «Танцювальний колектив». Глядачі зможуть побачити як традиційний козацький танець — бойовий гопак, так і ігрові танці, — каже начальник управління культури облдержадміністрації Григорій Шергей. — Добре, коли в багатьох видах мистецтва пропагується здоровий козацький дух…

Передбачається, що наступного року Всеукраїнський фестиваль козацької пісні «Байда» проходитиме у Зборові — з нагоди 360-річчя Зборівської битви.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі