Музичне піратство в Україні подолати не складно, переконаний виконавчий регіональний директор Міжнародної федерації фонографічної індустрії (IFPI) у Європі Стефан Кравчик.
«Вирішення проблем піратства просте: правоохоронні органи, тісно співпрацюючи з правовласниками, повинні вживати заходів проти кричущого продажу піратської продукції», — зазначив експерт у своєму коментарі для «Дзеркала тижня».
«Таких же заходів треба вживати щодо веб-сайтів, які продають неліцензійну музику», — наголосив він.
На думку Стефана Кравчика, звичною справою для судів повинно стати притягнення піратів до відповідальності.
«При цьому суд/судді мають розглядати порушення авторського права так само серйозно, як крадіжку», — відзначив він, додавши: «Хоча Україна вже подолала великий шлях, тут усе ще дуже легко знайти піратську продукцію навіть у Києві».
Другою головною проблемою після піратства Стефан Кравчик вважає відсутність порядку у сфері колективного управління.
«Існують організації колективного управління без досвіду, що отримали дозвіл на діяльність. Їх наявність створює хаос на ринку і подається користувачами як виправдання, аби лише не сплачувати роялті. Правовласники та інвестиції у творчість зазнають великих втрат», — розповів експерт.
Кравчик переконаний, що навести лад у цій сфері допоможуть наступні дії: «Припинити видачу дозволів організаціям колективного управління, що не є репрезентативними, не мають відповідних повноважень від правовласників, а також анулювати дозволи тих організацій колективного управління, що не отримали повноважень від правовласників та/або не в змозі довести, що вони можуть функціонувати належним чином».
Докладніше читайте у статті Павла Калениченка «Ще гучніше! Музична індустрія України: як забудувати фундамент?» у свіжому номері «ДТ».