Напередодні Нового року зростає попит на фірмову різдвяну кінопродукцію, і «Хроніки Нарнії», безперечно, виявляться одним із найважливіших товарів на цьому кіноприлавку… Однак традиції святочного кіно давно виявлено, ці фільми мають свою ідеологію, свій набір особливих кліше і необхідний саме для цих свят аромат сприйняття… Десять найважливіших новорічних і різдвяних фільмів напередодні довгограючих свят рекомендує «ДТ».
«Іронія долі, Або з легкою парою» — мелодрама Ельдара Рязанова, що навіки увійшла в новорічну історію: вагончик рушить — перон залишиться; ні Барбара Брильська, ні Андрій Мягков, ні Лія Ахеджакова, ні Тализіна (у триєдиному вимірі), ні голос Алли Пугачової не набридають рівно 30 років.
«Реальне кохання» — відносно свіжа британська різдвяна казка. Сюжет так хвацько закручений, що тільки у фіналі можна розібратися, «хто кому Рабинович»: прем’єр-міністр (Х’ю Грант) одержимий своєю секретаркою, та тягне за собою ще десяток другорядних персонажів… Але хепі-енду не уникнути.
«Чародії» — між іншим, вітчизняний фільм, знятий на Одеській кіностудії режисером Костянтином Бромбергом, який зняв колись «Пригоди Електроніка». У «Чародіях» — гарна музика Євгена Крилатова («Три белых коня», «Главное, чтобы костюмчик сидел») і улюблені артисти: Абдулов, який сьогодні грає Коров’єва, та Олександра Яковлєва, яка сьогодні стала поважною бізнес-вумен у Пітері.
«Міцний горішок» — Брюс Вілліс проти світового тероризму. Тема не тільки новорічна, а й суперактуальна. На підході чергова кіносерія антитерористичної кіносаги.
«Карнавальна ніч» — хороший настрій не полишає Людмилу Марківну Гурченко майже півстоліття, а від пісеньки «Пять минут» вона сахається, як від чортівні (адже цей хіт свого часу співала по десять разів на день на найрізноманітніших новорічних концертах). Та все ж найкраща роль у цьому фільмі — в Ігоря Іллінського. Герой-бюрократ на всі часи: «Надійшла вказівка весело зустріти Новий рік».
«Сам удома» — найбагатша свого часу дитина у світі Макколей Калкін сьогодні грає наркоманів і п’яниць… Сумно, що все не вічне. Окрім цієї кіноказки.
«Полярний експрес» — торішній анімашлягер з участю Тома Генкса в режисурі Роберта Земекіса. Казка про безіменного хлопчика, який утратив віру в Санта-Клауса. Але не так сталося як гадалося — знаходяться незаперечні докази його існування.
«Поганий Санта» — Біллі Боб Торнтон грає п’яницю Санта-Клауса, який кидається на всіх жінок підряд, а дітей ненавидить лютою ненавистю. Ті відповідають йому взаємністю — плюють прямо в пом’яте обличчя й обурюються, що він липовий. Хуліганська новорічна комедія, приправлена ницим гумором.
«Пережити Різдво» — трохи безглузда, але по-голлівудськи гламурна святочна історія про те, як молодий холостяк (Бен Аффлек) рекламує яєчні коктейлі і спокушає свою подружку святковою подорожжю на Фіджі.
«Грінч — викрадач Різдва» — Джим Керрі змінює вигляд як хамелеон. Цього разу у нього зелена личина. А його герою нічого не залишається, як зіпсувати настрій оточуючим, і справді викравши свято.