«…барабанщик — бог!»

Поділитися
Перенасичену репертуарну палітру зведеної афіші столиці України на початку наступного тижня прикрасить екзотичне видовище — японський колектив Yamato...

Перенасичену репертуарну палітру зведеної афіші столиці України на початку наступного тижня прикрасить екзотичне видовище — японський колектив Yamato. Це прославлена трупа барабанщиків. У Японії вони проходять під №1 у своєму творчому напрямі.

Чотирнадцять століть сонце в Японії сходить під бій ритуальних барабанів. Раніше музикою його зустрічали обрані, удостоєні честі спілкуватися з Богом і природними силами з допомогою унікальних інструментів, що їх виготовляли спеціально для кожного храму найкращі майстри країни.

Сьогодні під барабанний дріб музиканти не викликають дощу і не скликають самураїв у бойові загони. Тепер це частина медитації кожного, хто грає на барабанах вадайко (wadaiko). Щоранку близько п’яти тисяч колективів, які виконують у Японії цю музику, виходять на береги океану, щоб зарядитися енергією перших сонячних променів...

Услід за такими явищами японської культури, як Куросава і Муракамі, сягнула зеніту міжнародної слави і народна музика цієї країни. Точніше — музика тайко. Дослівний переклад — «пузатий барабан».

Колективи, які представляють цей напрям, — часті гості не лише східних, а й західних країн. Так, один із таких колективів — Taikoshu Ikki — уже приїжджав в Україну 2005 року і дав концерти у 26 містах країни. А трупа Yamato прямо з Києва, де в них концерт 22 листопада, відразу ж вирушає у Санкт-Петербург.

Барабанщики Yamato грають понад 200 концертів на рік. За майже 20 років існування Yamato зіграли понад 7000 концертів у всьому світі, кожен із яких супроводжувався аншлагом. Шоу тайко-самураїв піднесло Yamato до рангу виконавців світового рівня і бажаних гостей на престижних концертних майданчиках.

Кругосвітні подорожі Yamato почалися в серпні 1998 р., коли музиканти взяли участь у знаменитому Единбурзькому фестивалі, на якому здобули один із головних призів — Spirit Of Fringe Award.

Японських барабанщиків супроводжують ексклюзивні інструменти. Кожен барабан є витвором мистецтва, як скрипки Гварнері або Страдіварі. Корпуси завжди роблять із суцільних шматків дерева. Оскільки ж для виготовлення корпусу вадайко необхідні цілі шматки дерева великого діаметра, вік таких дерев становить не менше двохсот років.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі