Загальнонаціональний страйк у Франції: активісти почали блокувати вокзали і аеропорти
14 сiчня, 2011, 12:17
Поділитися
Активісти різних профспілок Франції, які вже тиждень проводять загальнонаціональні страйки проти пенсійної реформи уряду, почали блокувати вокзали і аеропорти. Про це в середу, 20 жовтня, повідомляють місцеві ЗМІАктивісти різних профспілок Франції, які вже тиждень проводять загальнонаціональні страйки проти пенсійної реформи уряду, почали блокувати вокзали і аеропорти. Про це в середу, 20 жовтня, повідомляють місцеві ЗМІЯк заявила найбільша профспілка Франції - Загальна конфедерація праці (ЗКП), - близько 500 маніфестантів заблокували аеропорт у Клермон-Феррані - адміністративному центрі регіону Овернь. У Нанті акції протесту членів транспортного підрозділу ВКТ паралізували роботу вокзалу. Окрім того, профспілкові активісти повністю перекрили під'їзні шляхи до міського аеропорту і пропускають туди лише пішоходів.
Так вони відреагували на дії влади, які за допомогою поліції повертають контроль над паливними сховищами. Вони вже довгий час були заблоковані учасниками страйку, через що у Франції вибухнула масштабна паливна криза.
Раніше французька влада силоміць розблокувала три нафтосховища на заході країни у Донжі (департамент Атлантична Луара), Ле-Мані (департамент Сарт) і Ларошелі (департамент Шаранта Приморська), проїзд до яких раніше був забарикадований маніфестантами.
За словами міністра внутрішніх справ республіки Бріса Ортфе, ця операція була проведена "без будь-яких інцидентів".
Розблокування нафтосховищ дозволить дещо зменшити дефіцит палива, що виник на тлі загального страйку, який охопив Францію в останні тижні.
Між тим, в країні вже сьомий день поспіль тривають страйки на знак протесту проти пенсійної реформи
Працівники транспорту заявляють, що в середу мають намір продовжити страйк, хоча очікується, що залізничне сполучення в країні буде частково відновлено.
Студентські лідери також закликають до акцій непокори напередодні голосування в сенаті щодо питання про зміну пенсійного віку. Незважаючи на значні незручності, які протести внесли в повсякденне життя французів, страйк продовжує користуватися народною підтримкою. Згідно з опитуваннями громадської думки, до 71% населення схвалюють цю акцію протесту.
Одночасно рейтинг самого президента Ніколя Саркозі падає в міру того, як він веде бій зі страйкарями. За даними на 15-16 жовтня, його продовжують підтримувати лише 30% французів. Це найнижча оцінка його популярності за три роки. При цьому число негативно або вкрай негативно налаштованих стосовно президента продовжує зростати.
Нагадаємо, масштабні страйки у Франції тривають вже кілька місяців і пов'язані з соціальними і економічними реформами, які пропонує президент Ніколя Саркозі. Ключова з них — пенсійна. Вона передбачає підвищення пенсійного віку з нинішніх 60 до 62 років. При цьому французи не можуть отримувати повну державну пенсію до 65 років.
Законопроект пенсійної реформи вже пройшов через нижню палату Національних зборів. Із 5 жовтня дебати щодо нього починаються в сенаті, де його підтримує урядову більшість. Як очікується, вони триватимуть до листопада.
Між тим, президент Франції Ніколя Саркозі заявив, що масові акції протесту не змусять його відмовитись від проведення пенсійної реформи.