Популярний останнім часом інтернет-ресурс WikiLeaks, що викликав міжнародний резонанс публікацією таємних матеріалів про військові кампанії США в Афганістані та Іраку, має намір перейти на збір і публікацію інформації в інших регіонах. Йдеться передусім про Росію та Китай. Про це повідомив представник ресурсу Крістін Храфнсон в інтерв'ю газеті «Коммерсант», яке було опубліковано у вівторок, 26 жовтня.Популярний останнім часом інтернет-ресурс WikiLeaks, що викликав міжнародний резонанс публікацією таємних матеріалів про військові кампанії США в Афганістані та Іраку, має намір перейти на збір і публікацію інформації в інших регіонах. Йдеться передусім про Росію та Китай. Про це повідомив представник ресурсу Крістін Храфнсон в інтерв'ю газеті «Коммерсант», яке було опубліковано у вівторок, 26 жовтня.За його словами, найближчим часом WikiLeaks опублікує ще 15 тисяч матеріалів стосовно війни в Афганістані. Після цього ресурс візьметься за збір і оприлюдненням таємних і компрометуючих даних про Росію та Китай. У бесіді з «Коммерсантом» Храфнсон зазначив, що «російські читачі дізнаються багато нового про свою країну».
Представник WikiLeaks також повідомив, що Китай «вже відреагував» на наміри ресурсу. Що саме мав на увазі Храфнсон, не уточнюється, проте відомо, що китайські дисиденти планують запустити сайт з викривальною інформацією про порушення прав людини в цій країні.
Чи є в сайту будь-які матеріали щодо Росії вже зараз, у WikiLeaks не повідомили. Між тим, «Коммерсант» нагадує, що ще при запуску WikiLeaks його засновник Джуліан Ессенж писав потенційним інвесторам, що головною метою ресурсу стануть «деспотичні режими Росії, Китаю та Центральної Азії».
WikiLeaks, запущений у 2006 році, привернув увагу громадськості у липні 2010 року, коли ресурс опублікував 77 тисяч таємних польових зведень про війну США в Афганістані. У жовтні на сайті з'явилося майже 400 тисяч документів, на цей раз пов'язаних з війною в Іраку.
Серед матеріалів останнього досьє WikiLeaks містилися відомості про те, що більшість випадків застосування насильства до затриманих та ув'язнених або ігнорувалися американським командуванням, або не розслідувалися.
Публікація таємних матеріалів викликала критику з боку влади США. У той же час міжнародне співтовариство закликало розслідувати згадані в досьє події та притягнути до відповідальності людей, що фігурують в них.