Федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель зажадала провести інтенсивне розслідування причин трагедії на музичному фестивалі «Парад кохання» у Дуйсбурзі, де під час тисняви загинули і постраждали сотні людей. «Молодь прийшла на вечірку, а замість цього знайшла смерть. Я приголомшена, я в жаху від скорботи і болю, які переповнюють мене», - сказала вона, виступаючи в місті Байройті.
Меркель додала, що необхідно зробити все можливе, щоб таке не повторилося знову.
Канцлер також висловила співчуття родичам і близьким загиблих, підкресливши, що федеральні влади здійснюють всеосяжну допомогу керівництву землі Північний Рейн-Вестфалія, де сталася трагедія.
«Причини трагедії повинні бути детально розслідувані, тому що після всього того, що сталося багато молодих людей, які збиралися на свято, будуть жити зі страшними спогадами, і ми повинні упевнитися в тому, що подібне ніколи не повториться», - сказала Ангела Меркель.
«Хоча організатори заявили, що більше ніхто не буде проводити "Паради кохання", тим не менше, заходи такого масштабу повинні бути абсолютно безпечними, і у федеральної влади є для цього достатньо поліції», - зазначила канцлер Німеччини.
Папа римський Бенедикт XVI також висловив «глибоку скорботу» у зв'язку із загибеллю співвітчизників.Трагедія на «Параді кохання»Нагадаємо, трагедія на «Параді кохання» сталася увечері в суботу, 24 липня. У результаті тисняви у тунелі, що веде до території фестивалю, загинуло 19 осіб та 340 отримали травми.
На даний момент ідентифіковані тіла 16 жертв трагедії. Серед них - двоє іспанців, боснієць, голландець, австралієць, італієць і один громадянин Китаю. Всім загиблим було від 20 до 40 років.
Очевидці трагедії звинувачують у тому, що трапилося, організаторів фестивалю.
За їхніми словами, територія, де було заплановано проведення параду, була занадто малою. При цьому організаторів «Параду кохання» попереджали про значний наплив людей, але ці попередження було проігноровано.
Мер Дуйсбурга Адольф Зауерланд закликав до проведення повномасштабного розслідування того, що сталося, проте виступив на захист організаторів.
«Напередодні заходу ми розробили з організаторами та всіма залученими до проведення параду службами відмінний план евакуації, - сказав він. - Вже розпочате розслідування має показати, як саме розвивалися події».
Що саме призвело до тисняви, досі незрозуміло.
Хоча точних причин поки не встановлено, більшість загиблих, судячи з усього, були затоптані на вході в тунель, що зв'язує стару залізничну станцію з майданчиком, де проходив фестиваль.
Поліція перекрила вхід до тунелю і по гучномовцях оголосила аби ті, хто зібралися перед входом повертали назад, однак у натовпі почалася паніка.
За деякими підрахунками, на фестиваль у Дуйсбурзі зібралося майже півтора мільйона осіб, однак місцева влада в особі Вольфганга Рабе, що відповідає за екстрені ситуації, стверджує, що територія «здатна вмістити до 300 тисяч осіб, але так і не була заповнена повністю».
«Парад кохання» вперше був проведений у 1989 році як мирна демонстрація під девізом «Мир, радість, тістечка!» і з часом переріс у масштабний музичний фестиваль.
Після трагедії організатори «Параду кохання» оголосили, що фестиваль більше проводитися не буде.
«"Парад кохання" завжди був веселим і мирним святом, але вчорашні події назавжди змінили його, - сказав один із засновників "Параду кохання" Райнер Шаллер. - На знак поваги до жертв, їхніх родичів і друзів ми припиняємо "Паради кохання"».За матеріалами: CNN, Бі-бі-сі
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку