Литвин: До закону про місцеві вибори можуть внести «технічні виправляння»
14 сiчня, 2011, 10:49
Поділитися
Спікер Володимир Литвин допускає внесення технічних уточнень до закону про місцеві вибори. Про це він сказав, коментуючи висновок юридичного управління парламенту з цього закону. Спікер Володимир Литвин допускає внесення технічних уточнень до закону про місцеві вибори. Про це він сказав, коментуючи висновок юридичного управління парламенту з цього закону. "Сьогодні профільний комітет разом з юридичним управлінням, а також з відповідними підрозділами адміністрації президента уважно аналізують закон на предмет його практичної реалізації. І очевидно потрібно буде вносити уточнення, можливо, техніко-юридичного характеру, які не були проголосовані у Верховній Раді", - заявив Литвин.
У той же час, за його словами, це буде зроблено у випадку, якщо президент підпише закон. Литвин також додав, що критичні зауваження юридичного управління парламенту - "це повсюдна практика, і законів без зауважень практично немає".
"Верховна Рада може скасувати ухвалене рішення (після підписання президента), але тоді треба дати відповідь на питання: а що далі? Бо коли не вступить у дію цей закон, то з 2 серпня буде діяти закон попередній, який був скасований цим рішенням", - сказав він.
Нагадаємо, разом з підписаним законом про місцеві вибори спікер парламенту Володимир Литвин передав голові держави довідку Головного юридичного управління Верховної Ради щодо цього нормативного документа.
Раніше з критикою нового закону про вибори виступили багато українських політиків, експертів і чиновників.
Зокрема, заступник голови Центральної виборчої комісії Андрій Магера заявив, що новий Закон про місцеві вибори відрізняється вкрай низькою якістю. «Настільки низькоякісного Закону про вибори я давно не пам'ятаю. Як тільки почнеться виборчий процес, всі зможуть переконатися», - зазначив Магера.
Про те, що новий закон практично забороняє військовослужбовцям строкової служби та ув'язненим брати участь у місцевих виборах, заявила член Венеціанської комісії від України Марина Ставнійчук. При цьому вона закликала голову держави накласти вето на цей закон.