Про це на пише голова московського кореспондентського пункту американської газети Washington Post Майкл Бірнбаум.
По-перше, ЄС може нічого не робити. Автор нагадує, як європейські лідери ніяк не могли домовитися про розміщення 400 тисяч біженців. Однак тоді центральноєвропейські і східноєвропейські країни не захотіли надавати притулок нелегальним іммігрантам. А з того часу їх побільшало.
Варіант нічого не робити сподобається тим країнам, які не люблять біженців і депортують їх в першу країну Європу, в яку вони прибули. Мінус такого плану полягає у можливому провалі Шенгенського проекту, на який вказала канцлер Німеччини Ангела Меркель. Якщо це станеться, контрабандисти знову почнуть заробляти на незаконному перевезенні людей через відновлені європейські кордони, що може закінчитися трагічно.
По-друге – виконувати запропоновані Єврокомісією квоти. План розміщення, який нині існує, пропонує відправити в Німеччину, Францію і Іспанію більше половини біженців. Решту мають поділити між собою інші країни ЄС.
Однак мінус цього плану в тому, що не відомо, що чекає на біженців, які прибудуть в Європу після того, як квоти будуть вичерпані.
Третій спосіб вирішити проблему – це почати військову операцію проти контрабандистів, які незаконно везуть біженців у ЄС і наживаються на їхньому горі. Цей план виглядає дуже логічно: чим менше переповнений човнів з іммігрантами будуть пливти через Середземне море, тим менш гостро проблема стоятиме перед європейцями. Війна проти контрабандистів може головним чином скоротити кількість трудових мігрантів з Африки, однак це не вирішить проблему прибуття біженців з Близького Сходу.
Четвертий сценарій – це налагодити легальне транспортування біженців з Сирії в Європу. Це дозволить приймати саме біженців і відділити їх від трудових мігрантів з Африки. До того ж, втікачі від війни часто витрачають на свій шлях понад 10 тисяч доларів. І ці гроші не гарантують їм безпеку. Часто люди гинуть дорогою до мирного світу. Тому легальний транспорт в ЄС позбавив би роботи контрабандистів, зберіг би життя людям і дозволив би їм зберегти гроші на перший час у Європі. Однак на сьогодні у цього варіанту надто низька політична підтримка, попри те, що він виглядає найбільш гуманним.
І нарешті п'ятий спосіб – це втрутитися і закінчити війни в Сирії, Афганістані і Еритреї, звідки в ЄС прямує найбільше людей. Плюси цього способу: всі будуть щасливі. Мінуси: цього не станеться найближчим часом.
Останнім часом перед Європою гостро стоїть проблема мігрантів і біженців. Тільки через Середземне море в 2015 році Європу прибуло 220 тисяч мігрантів. В цілому за більшу половину 2015 року в ЄС вже прибуло близько півмільйона біженців з країн Близького Сходу та Північної Африки.
Уряд ЄС розробив план з квотним розподілом біженців між країнами ЄС, однак деякі з них, наприклад, Угорщина, Словаччина, Румунія, виступають проти обов'язкового прийому біженців.
Детальніше читайте у статті Олексія Коваля Європу захльостує вал нелегальної міграції для тижневика "Дзеркало Тижня. Україна".