Американские ученые биотехнологи создали электронную кожу, которая может «ощущать» прикосновение. Авторами изобретения стали ученые из калифорнийского университета Беркли. По их словам, разработка позволит существенно модернизировать существующих роботов и протезы конечностей. Об этом сообщают местные СМИ.Американські вчені біотехнологи створили електронну шкіру, яка може «відчувати» дотик. Авторами винаходу стали вчені з Каліфорнійського університету в Берклі. За їхніми словами, розробка дозволить суттєво модернізувати роботів, що існують, і протези кінцівок. Про це повідомляють місцеві ЗМІ. Вчені вбудували в еластичний матеріал ультратонкі «нанопроводи», які дали можливість покрову повноцінно відчувати дотик. Проведені тести довели, що штучна шкіра реагує на натискання так само, як і людська, й з тією ж швидкістю.
Попередні намагання створити подібну чутливу шкіру закінчувалися провалом, оскільки провідники електрики, які використовували до цього часу, були дуже жорсткими або погано проводили електрику.
За словами розробників, їхній винахід надзвичайно полегшить процес звикання до протезів, значно скоротивши час, необхідний для того, щоб призвичаїтися до штучних кінцівок.
«Нашою метою було створити матеріал, який би давав своєму господареві можливість не лише торкатися до об’єктів, але й відчувати той тиск, з яким вони до нього притискаються. Люди від природи знають, як тримати в руках ламке яйце, не розбиваючи його. Ми хочемо, щоб роботи навчилися, наприклад, класти брудний посуд до посудомийної машини, не розбиваючи скляні келихи», - пояснив доктор Алі Джаві, який працює над проектом.
За матеріалами The Daily Telegraph