Енергокухня

Поділитися
У газосховищах Євросоюзу достатньо запасів газу Координаційна група ЄС з питань газу задоволена станом запасів природного газу в сховищах країн Союзу...

У газосховищах Євросоюзу достатньо запасів газу

Координаційна група ЄС з питань газу задоволена станом запасів природного газу в сховищах країн Союзу. Вона вітає здатність газової галузі Євросоюзу забезпечити потреби споживачів за незвичайно холодних погодних умов.

Про це йдеться у комюніке Європейської комісії про перше цьогорічне засідання групи, яке відбулося в Брюсселі, повідомляє «Інтерфакс».

«У світлі надзвичайної ситуації, що склалася в деяких країнах через незвичну погоду та умови імпорту, Європейська комісія зазначила, що рівень резервних запасів у сховищах зараз вищий, ніж у той самий період минулого року. Вона вітає здатність європейської газової галузі забезпечувати безперебійні поставки всім споживачам», — повідомляється в документі.

На основі імітацій можливих перебоїв у поставках газу група розглянула різні сценарії дій, зазначається в комюніке.

Координаційна група з питань газу була створена 2006 року за рішенням Єврокомісії для забезпечення надійних поставок природного газу в країни ЄС. У цій групі головують представники Єврокомісії, урядів 27 країн ЄС і країн — членів Енергетичного співтовариства (до нього входить ряд держав Східної Європи), а також представники газового бізнесу і споживачів.

Обгрунтуйте!

Національна комісія регулювання електроенергетики планує затвердити ліцензійні умови для постачальників природного газу, газу (метану) вугільних родовищ за регульованим тарифом, повідомляє «ЛІГА: ЗАКОН». Відповідний проект наказу НКРЕ оприлюднила на своєму офіційному сайті.

Цим документом, зокрема, обумовлено, що ліцензіат зобов’язаний вести бухоблік господарської діяльності щодо поставок газу за регульованим тарифом окремо від інших видів обліку і звітності і за вимогою НКРЕ надати обгрунтування тарифу на поставки газу із зазначенням витрат і прибутку, отриманого від поставок газу.

Крім цього, ліцензіат буде зобов’язаний на вимогу НКРЕ надати фінансову і бухгалтерську звітність за результатами його діяльності. Документом ліцензіату також забороняється передоручати комусь обов’язок з одержання оплати за реалізований споживачам газ.

До речі, раніше Верховна Рада Законом «Про газ (метан) вугільних родовищ» звільнила від оподаткування прибуток українських підприємств, отриманий від видобутку і використання газу (метану) вугільних родовищ, на період із 1 січня 2010 року по 1 січня 2020 року. Закон також наділив НКРЕ повноваженнями зі встановлення граничних цін на метан, якщо його видобуток здійснюється за рахунок бюджетних коштів.

…А ще у нас є мило і мотузка

Держпідприємство «Науково-виробничий комплекс газотурбінобудування «Зоря-Машпроект» (Миколаїв) обладнає газотурбінним устаткуванням компресорну станцію «Бованенковская» (РФ, Ямал) газопроводу «Північний потік».

Як повідомили агентству «Інтерфакс-Україна» у прес-службі компанії, поставки українських газотурбінних двигунів для «Північного потоку» буде забезпечено за підсумками проведеного російським «Газпромом» у 2008 році конкурсу. Обсяг угоди не розголошується.

Очікується, що «Зоря-Машпроект» у 2010—2011 роках поставить російському партнеру десять двигунів ДУ-80 потужністю 25 МВт кожен, а також один резервний. Перші п’ять машин замовник одержить у четвертому кварталі 2010-го, повідомив співрозмовник агентства.

За даними російської сторони, «Бованенковская» — перша і ключова станція газопроводу, що будується. Однойменне родовище на півострові Ямал розглядається як ресурсна база Північноєвропейського газопроводу, так званого «Північного потоку», і буде одним з основних постачальників газу європейським споживачам.

Будівництво станції вже розпочали, введення в експлуатацію заплановане на останній квартал 2011 року.

ДП «НВКГ «Зоря-Машпроект» — відомий у світі розробник і виробник газотурбінного устаткування, монополіст на ринку СНД у сфері розробки і виробництва газових турбін для кораблів військового флоту.

Майже вся продукція НВКГ «Зоря-Машпроект» експортується. Найбільші партнери — РФ, Білорусь, Іран, Сінгапур, Індія, Китай.

У 2010 році «Зоря-Машпроект» виводить на ринок нові продукти: газотурбогенератор потужністю 5 МВт, а також газотурбінний двигун потужністю 45—60 МВт.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі