Жодна країна світу не зазнає такої кількості кібератак, як Україна - СБУ

Поділитися
Жодна країна світу не зазнає такої кількості кібератак, як Україна - СБУ © unsplash/comparefibre
З початку повномасштабної війни було заблоковано 76 ботоферм з аудиторією 3 млн фейкових акаунтів.

Україна є щитом у кіберпросторі для всього демократичного світу - лише з початку повномасштабної війни СБУ заблокувала 76 ботоферм з аудиторією 3 млн фейкових акаунтів, розповів начальник департаменту кібербезпеки СБУ Ілля Вітюк у коментарі для платформи UNITED24 Media.

«Ми своєрідний щит у кіберпросторі для всього демократичного світу, бо ми першими зустрічаємо російську кіберзброю, яка тестується саме тут. Україна стала тестовим майданчиком, на якому випробовується ця зброя», - сказав керівник кібербезпеки СБУ Ілля Вітюк.

Тому ця війна, за його словами, щось абсолютно нове - Україна зіштовхнулася з державою і спецслужбами - ГРУ, СВР, ФСБ. У них є хакерські групи, що фінансуються спецслужбами, мають дослідницькі лабораторії, інститути, які допомагають їм розробляти різні засоби кібератак, що потім використовуються в Україні.

Вітюк сказав, що упродовж 2022-2023 років СБУ заблокувала діяльність 76 ботоферм, які діяли на території нашої держави та відпрацьовували проросійські наративи.

За його словами, СБУ протидіє ворогу у кіберпросторі, регулярно відбиваючи масовані атаки на державні ресурси, об’єкти критичної інфраструктури, телекомунікаційні компанії тощо. Зокрема, за 10 місяців 2023 року нейтралізовано вже майже 4 тисячі кібератак.

Водночас РФ створює національну систему кібернападу, впроваджуючи відповідні предмети в освітні програми навчальних закладів, щоб залучати до хакерської діяльності навіть студентів, і все це під контролем спецслужб.

«Це вже тепер не тільки про кадрових спецслужбістів. У нас є інформація, що в низці освітніх закладів уже викладають предмети «кібератаки на цивільну інфраструктуру». Вони хочуть наростити масштаби атак і кількість людей, які можуть це професійно робити. До речі, навчають, як атакувати не лише українські системи, а і країн партнерів», – заявив Ілля Вітюк.

Вітюк наголосив, що мотивація російських хакерів та кіберзлочинців – не хакінг заради грошей, а знищення нашої держави. А при такому підході від російської кіберагресії серйозно страждатимуть й інші країни.

Нагадаємо, раніше США та їхні союзники попередили про те, що російські військові хакери атакували мобільні пристрої українських військових, намагаючись викрасти конфіденційну інформацію з поля бою, яка могла б допомогти  Кремлю у війні проти України. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі