Захід не хоче поразки РФ на кшталт поразки Німеччини у Першій світовій – Клімкін

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Захід не хоче поразки РФ на кшталт поразки Німеччини у Першій світовій – Клімкін © Sergey Mohov/Twitter
Бачення Перемоги як мети в нас із Заходом неоднакове, наголошує ексміністр.

Домінуюча частина Заходу не хоче поразки РФ у війні з Україною на кшталт поразки Німеччини у Першій світовій, пише співзасновник Центру національної стійкості та розвитку, міністр закордонних справ України (2014–2019) Павло Клімкін у статті «Поразка Росії: чого "боїться" Захід і що треба робити Україні»

«Там вважають, що це створить на перспективу більше проблем, ніж вирішить, і, зокрема, зробить російський реваншизм більш небезпечним і таким, що ним маніпулюватимуть інші геополітичні суперники Заходу. Ментальна пам’ять Заходу говорить, що капітуляція не є основою для стабільного миру, достатньо подивитися хоча б на історію Європи», – пише Клімкін.  

Ексголова МЗС зазначає, що декларативно і політично наші партнери, звісно, виступають за відновлення українських кордонів 1991 року, але консенсусу зробити це, хоч би чого це коштувало, на Заході немає з огляду на ризики потенційних масштабних ескалацій. 

«Ці ескалації не тільки про можливе використання зброї масового знищення, адже нових хвиль реваншистських настроїв у РФ на Заході ніхто не хоче. А відсутність політичного консенсусу означає відсутність бажання/здатності піднімати ставки», – пояснює він. 

На думку ексміністра, звідси і всі розмови про «корейські» чи інші варіанти. 

«Хоча, як усі пам’ятають, у домовленостях щодо лінії демаркації там ключову роль відігравала присутність військ США та союзників з півдня і китайських військ і радянських ВПС з півночі. Саме тому домовленість щодо «корейського варіанта» відносно нас без присутності натовських військ на нашій території означає, радше, «кашмірський варіант», де подальша історія, в тому числі з набуттям ядерної зброї, всім відома», – наголосив Клімкін, додавши, що дискусію про це очікує ще не один ренесанс в українському суспільстві, якщо членство в НАТО не реалізується в швидкій і досяжній перспективі.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі