Починаючи з 9 грудня 2022 року Пентагон відправив Україні військової допомоги на понад 8 мільярдів доларів. Це становить 40% від усього обіцяного озброєння Україні від початку повномасштабної війни, пише The Economist.
Американський пакет включає, наприклад, броньовані мостоукладачі, які були б життєво необхідні для будь-якого наступу на півдні або сході. Крім цього, постачання озброєнь, узгоджене у Німеччині лише у січні, становлять дві третини від загальної кількості, відправленої Україні за весь 2022 рік.
Внаслідок цього українська армія трансформується. Більшість його обладнання досі радянського виробництва. Але якщо наприкінці минулого року співвідношення українського та західного спорядження становило п'ять до одного, то в міру надходження допомоги очікується, що воно впаде – п'ять до двох.
Західні офіційні особи розходяться в думках щодо того, чи буде цього достатньо, щоб витіснити Росію з приблизно 18% території України, яку вона зараз контролює.
Боєприпаси залишаються серйозною проблемою, оскільки західні союзники не поспішають нарощувати виробництво. А відсутність в Україні військово-повітряних сил може стати ще серйознішою проблемою, якщо російські військові літаки виявляться готовими піти на більший ризик під час будь-якого українського наступу.
З іншого боку, російська армія перебуває у жахливому стані. Якщо після завоювання Бахмута вона вирішить заглибитися в Донецьк, їй доведеться ще більше виснажувати свої мізерні резерви. Згодом вона може почати стягувати підрозділи з інших частин довгої лінії фронту, створюючи проломи, якими може скористатися Україна, припускає Густав Грессель із Європейської ради з міжнародних відносин, аналітичного центру.
Раніше командувач оперативного угруповання військ "Херсон" бригадний генерал Михайло Драпатий заявив, що Сили оборони, коли отримають озброєння від союзників, не лише стримуватимуть наступ ворога, але й намагатимуться переламати хід війни, до чого зараз й готуються. Перед тим міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що наші захисники будуть готові до наступу на західному озброєнні через декілька місяців. За його словами, постачання нам військової допомоги залежить від тривалості навчань ЗСУ. Тим часом глава ГУР МО Кирило Буданов прогнозує, що вирішальні для війни бої триватимуть з середини до кінця весни. Він не виключає, що бойові дії в нашій країні можуть не закінчитися, а перейти "до постійної оборонної операції".