Західні лідери готуються до того, що глава Кремля Владімір Путін може використати «всі інструменти, які в нього залишилися», включаючи ядерні погрози та кібератаки, у відповідь на очікуваний український контрнаступ, пише The Guardian.
Британські офіційні особи на зустрічі міністрів закордонних справ країн G7 у Японії заявили, що вони очікують від Росії дій у відповідь і повинні бути готові до екстремальної тактики, оскільки Кремль намагається втримати українську територію.
Минулого місяця колишній президент Росії Дмітрій Мєдвєдєв сказав, що Москва готова відповісти Україні. Він попередив, що РФ використає «абсолютно будь-яку зброю», якщо Київ спробує повернути Крим, анексований Росією у 2014 році.
У Москві, схоже, визнали, що незабаром війська РФ можуть опинитися в Україні в позиції оборони, оскільки зимовий наступ Росії, схоже, сповільнюється.
Ядерна риторика Росії об'єднала міністрів G7, які після двогодинної зустрічі в понеділок, 17 квітня, оприлюднили заяву, в якій засудили ядерні погрози як неприйнятні, а також розкритикували план Путіна з розміщення тактичної ядерної зброї в Білорусі.
Представники G7 повідомили, що на переговорах відбувся «відкритий обмін думками» щодо підходу до України, в тому числі щодо майбутніх перспектив припинення війни, які, за словами британського прем’єр-міністра Ріші Сунака, зрештою будуть обговорюватися за столом переговорів.
Однак джерела видання в Міністерстві закордонних справ Британії припускають, що єдиним способом остаточного завершення війни буде виведення Путіним своїх військ також із Криму, а також надання Києву необхідних інструментів.
Попри тиск з боку України та інших країн щодо збільшення військової підтримки - зокрема, передачі більшої кількості танків і винищувачів, Велика Британія вважає, що вона надає те, що потрібно Києву. Джерела повідомляють, що вона вже використовує свій «фонд на чорний день».
Трансатлантична група колишніх високопоставлених дипломатів і військових радників заявила, що війна РФ проти України може зайти в глухий кут, якщо Захід не піде «ва-банк» і не збільшить рівень військової підтримки.
Вони наголосили, що самих лише заяв про непохитну підтримку недостатньо, а дії Заходу все ще не відповідають його риториці, що є відображенням оцінок у європейських столицях і Вашингтоні.
Український контрнаступ має відбутися найближчими днями або тижнями. Майже ніхто не знає точно, де і коли він почнеться. Лише п'ять посадовців володіють усіма деталями, зазначив 6 квітня секретар РНБО України Олексій Данілов. Але російські війська вже приготувалися.
Нещодавно британська розвідка повідомила, що Росія завершила будівництво трьох рівнів оборонних ліній вздовж 120-кілометрової лінії фронту в Запорізькій області в очікуванні українського наступу в напрямку Мелітополя. Визволення Мелітополя допоможе Україні розірвати сухопутний міст між окупованою частиною Донбасу і Кримом. The Economist пише, що на Заході бажають українці успіху у контрнаступі, але не впевнені, чим усе закінчиться.