На Закарпатті зросла кількість звернень щодо неправомірних дій представників ТЦК та СП.
Про це заявив уповноважений Верховної Ради із прав людини Дмитро Лубінець в Telegram.
Він відзначив, що відповідальність посадових осіб повинна стосуватися всіх, хто винен у порушенні закону.
"До мого представника в Закарпатській області звернулася громадянка України, яка в своєму зверненні повідомила про незаконне, на її думку, затримання працівниками ТЦК та СП її батька та побиття, що призвело до його смерті", - написав омбудсмен.
Лубінець наголосив, що цей випадок потребує негайного, всебічного і неупередженого розслідування. Відомості про кримінальне правопорушення (необережне тяжке або середньої тяжкості тілесне ушкодження) внесені до ЄРДР.
Омбудсмен скерував запит до Генерального прокурора. У разі виявлення порушень і наголосив, що добиватиметься притягнення до відповідальності винних посадових осіб, незалежно від їхніх звань, рангів та посад, які вони обіймають.
"Справедливість має бути відновлена, а всі винні мають понести відповідне покарання!" - підкреслив Лубінець.
Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що за 2023 у відомстві зафіксували понад 1000 випадків конфлікту між представниками ТЦК та цивільними.
"В цьому році - вже більш ніж 300 подібних випадків. Це, скажімо так, кейси, в яких треба розбиратись. Звернень набагато більше", – сказав омбудсмен.
Відповідаючи на запитання, чи був хоча б єдиний випадок, коли співробітник військкомату був покараний, він сказав: "Мене інформують, що відкрите дисциплінарне провадження, що на когось наклали адміністративне стягнення. Але я не бачу, навіть по максимально ганебних випадках, реального покарання".