Загроза ракетних ударів залишається, попри відсутність ракетоносіїв у Чорному морі, заявила начальниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк сказала в ефірі телемарафону.
"Загроза ударів нікуди не поділась. Навіть незважаючи на те, що всі ракетоносії на даний момент заведено в пункти базування. Вони перед цим кілька діб тримали на бойовому чергуванні у відкритому морі від п'ятьох до трьох, потім двох ракетоносіїв. Так чи інакше грали м'язами, намагалися демонструвати свою присутність і силу", - наголосила Гуменюк.
За її словами, для виведення ракетоносіїв на бойове чергування достатньо кількох годин, ситуація може динамічно змінюватися.
Використання Росією у виробництві зброї суто цивільних технологій вимагає кардинального перегляду підходів до санкцій і можливе запровадження серйозних обмежень на експорт чи реекспорт у РФ, зокрема технологій і товарів, які не підпадають безпосередньо під експортний контроль. Україна мала стати лідером у цьому процесі. Але не стала. Чому? І що потрібно зробити нашій владі, щоб спиляти російському ВПК зуби? Читайте в статті Дмитра Менделєєва «Як закінчити російський ракетний терор».