Загальна мобілізація: за яких умов можуть призвати заброньованого працівника

Поділитися
Загальна мобілізація: за яких умов можуть призвати заброньованого працівника © Getty Images
Деякі підприємства можуть бронювати своїх працівників.

Зараз в Україні триває загальна мобілізація, яка була оголошена через повномасштабне вторгнення Росії. В цей час деякі підприємства можуть бронювати своїх працівників від мобілізації.

Юрист Ілля Шипко пояснив, чи можуть мобілізувати вже заброньованих осіб.

Він підкреслив, що вже офіційно заброньованих осіб без їх особистої згоди не можуть мобілізувати на термін дії бронювання. Оскільки згідно зі ст.23 ЗУ «Про мобілізацію та мобілізаційну підготовку» бронювання є офіційною підставою для відстрочки від мобілізації під час дії в країні воєнного стану. Тому мобілізація осіб із відстрочкою за підстави бронювання – не можлива, якщо такі особи не виявили особистої згоди проходити військову службу.

«Варто розуміти, що мобілізація можлива у разі анулювання відстрочки у військовозобов’язаної особи за цієї підстави. Безпосередньо анулювання такої відстрочки можливе у ряді чітких випадків. Перш за все, це коли закінчується термін дії бронювання. По-друге, в тих випадках коли було ліквідовано те підприємство, яке бронювало своїх працівників або звільнення заброньованого працівника з підприємства яке надавало бронювання. Також такими підставами є виконання підприємством мобілізаційного завдання чи замовлення. Або якщо підприємство по тій чи іншій причині втратило статус критичної інфраструктури»,- підкреслив він.

 В таких випадках, тоді відповідно анулюється бронювання і особа втрачає право на відстрочку і може бути мобілізованою. В інших же випадках, мобілізація заброньованих осіб є неможливою.

Отже заброньовані особи на період мобілізації у встановленому порядку Кабінетом Міністрів України за державними органами, органами місцевого самоврядування та підприємствами, організаціями і установами – не можуть бути мобілізовані і така мобілізація буде незаконною та порушуватиме чинне законодавство.

Але у разі виявлення бажання заброньованою особою проходити військову службу, вона може з’явитись до ТЦК, заявити про таке бажання, пройти ВЛК і тоді може бути мобілізованою до збройних сил.

Зараз всі чоловіки віком від 18 до 60 років можуть отримати повістки та вступити до лав ЗСУ. Нагадаємо чи можуть вручити повістку на роботі.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі