Загальна мобілізація: з якими хворобами хребта не призивають військову службу

Поділитися
Загальна мобілізація: з якими хворобами хребта не призивають військову службу
Висновок про непридатність особи до служби робить військово-лікарська комісія.

В Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан, що введені через повномасштабне вторгнення Росії. Військовозобов'язані чоловіки від 18 до 60 років підлягають мобілізації. Але не всі можуть бути визнані придатними до служби за станом здоров’я. Видання «Факти Здоров'я» розповіло, чи можуть бути звільнені від мобілізації особи, які мають захворювання хребта.

Як визначається придатність до військової служби

Проходження медичної комісії є обов’язковою умовою для всіх військовозобов’язаних. Військово-лікарська комісія (ВЛК) визначає за станом здоров’я придатність до військової служби призовників, військовослужбовців та військовозобов’язаних, встановлює причини захворювань та травм (поранень, контузій, каліцтв).

Лише ВЛК вирішує, чи може людина за станом здоровʼя виконувати бойові завдання та призиватися на військову службу.

На підставі рішення ВЛК військовозобов’язаний може бути визнаний:

  • придатним до військової служби;
  • тимчасово непридатним до військової служби;
  • обмежено придатним до військової служби;
  • непридатним до військової служби з виключенням з військового обліку.

Експерти ГО «Юридична сотня» зазначили, що під час медичного огляду військовослужбовців метод індивідуальної оцінки придатності їх до військової служби повинен застосовуватись у кожному випадку окремо.

Перелік хвороб хребта, з якими не мобілізують

У Додатку 1 Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних силах України вказується перелік хвороб, які звільняють особу від мобілізації та проходження військової служби.

До хвороб хребта, з якими людину не можуть мобілізувати, належать:

  • хвороби хребта (дорсопатії) та їх наслідки М40-М54;
  • кіфоз та лордоз, сколіоз, остеохондроз хребта;
  • спондилоліз, спондилолістез, ураження міжхребцевих дисків, інші дорсопатії;
  • травми хребта, спинного мозку, кровоносних судин, нервових сплетінь та периферичних нервів S22, S24, S25, S32;
  • переломи хребта на будь-якому рівні;
  • перелом хребця, дуги хребця, остистого, поперечного відростка, вивих, підвивих хребця, розрив міжхребцевого диска;
  • розрив, здавлення, струс, набряк та крововилив спинного мозку;
  • прогресуючий туберкульоз хребта, кісток та суглобів, що супроводжується розладом функцій, наявністю парезів, паралічів, а також напливних абсцесів та нориць;
  • активний обмежений туберкульоз хребта, кісток та суглобів, сечостатевих органів, іншої позалегеневої локалізації в стадії згасання без напливних абсцесів та нориць;
  • деформуючий спондильоз та міжхребцевий остеохондроз шийного відділу хребта, що супроводжуються функціональною нестабільністю II-III стадій (зміщення тіл хребців більше 3 мм під час функціональних проб) та вертебробазилярною недостатністю;
  • деформуючий спондильоз та міжхребцевий остеохондроз грудного та поперекового відділів хребта, що супроводжуються глибокими пара- та тетрапарезами з порушеннями функцій сфінктерів, із синдромом бокового аміотрофічного склерозу, а також поліомієлітичним, каудальним, судинним, компресійним, вираженим больовим синдромом та статокоординаторними порушеннями після тривалого (не менше трьох місяців) стаціонарного лікування без стійкого клінічного ефекту;
  • фіксовані викривлення хребта (кіфози, сколіози IV ступеня) з різкою деформацією грудної клітки (реберний горб та інше) та значним порушенням функції зовнішнього дихання III ступеня за рестриктивним типом.

Також від загальної мобілізації звільнені особи, що мають такі діагнози:

  • важкі форми артритів та артрозів, синдром Фелті, ревматоїдний васкуліт, хвороба Стілла, ревматоїдний бурсит, псоріатичні та ентеропатичні артропатії;
  • ювенільний артрит, подагра, подагра Шегрена, хвороба Бехчета, дифузний еозинофільний фасцит, що спричиняють значні порушення функцій пошкоджених органів.

Від призову до армії звільняють особи, у яких є важка форма набутих деформацій та дефектів пальців, стопи, кінцівок, важка плоскостопість, фібробластичні порушення, що спричиняють тяжкі порушення рухових функцій.

На службу до армії також не беруть громадян з ампутованими кінцівками до певного рівня, а також важкими формами хвороб хребта.

Слід зазначили, що людину можуть визнати непридатною до військової служби лише за умови, що у неї значні порушення хребта за однією з перелічених хвороб.

Якщо у людини помірні чи незначні порушення, ВЛК може визнати її придатною чи тимчасово непридатною до служби.

«Ступінь вашої придатності буде визначатися, відповідно, у зв’язку із застосуванням того чи іншого пункту Положення про військово-лікарську експертизу», – резюмувала адвокат Марина Бекало.

Раніше ми писали, чи можуть призвати до армії обмежено придатних чоловіків та де саме вони можуть служити.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі