Загальна мобілізація: хто зараз вручає повістки та яка відповідальність за неприбуття у ТЦК

Поділитися
Загальна мобілізація: хто зараз вручає повістки та яка відповідальність за неприбуття у ТЦК © Віктор Назаров/Telegram
Воєнний стан та мобілізацію продовжили до середини травня.

На початку лютого Верховна Рада проголосувала за продовження в Україні воєнного стану до середини травня. В цей час всі чоловіки призовного віку можуть отримати повістки вдома, на роботі та у громадських місцях.

Керівник Кременчуцького районного ТЦК та СП Мирослав Волков в інтерв’ю «Кременчуцькому Телеграфу» розповів, хто зараз може вручати повістки та яка відповідальність чекає за неявку за ними.

За його словами, наразі представники ТЦК та СП спільно з працівниками Національної поліції виконують патрулювання на вулицях міст.

«У нас діє правовий режим воєнного стану під час якого усі повинні ходити з документами. А військовозобов’язані повинні постійно мати при собі військово-обліковий документ. Патрульні перевіряють ці документи й у разі необхідності виписують повістки для прибуття до РТЦК з метою уточнення військово-облікових даних», – пояснив він.

За словами Мирослава Волкова, усі військовослужбовці, які виконують завдання по патрулюванню, мають обмежену придатність до військової служби.

«Це військові, які свого часу були мобілізовані, виконували бойові завдання у складі бойових підрозділів, отримали якісь поранення, були визнані обмежено придатними та через це переведені до роти охорони. Усі вони мають статус учасника бойових дій. Тому я звертаюся до населення ставитися до перевірки документів з порозумінням. І завжди, коли спілкуєтеся з цими хлопцями, варто розуміти, що вони не якимось дивом потрапили у цей підрозділ і зараз гуляють по місту. Усі вони тут служать після виконання бойових завдань. А тому, будь ласка, ставтеся з повагою до цих військовослужбовців. Дуже багато з них ходять із паличками, їм важко, але вони розуміють важливість цього завдання, яке наразі стоїть не тільки перед Кременчуцьким РТЦК, але й перед усією державою», – пояснив керівник ТЦК.

Також Мирослав Волков нагадав, яка відповідальність передбачена за неприбуття до ТЦК по повістці. Він зазначив, що отримати повістку, яка передбачає прибуття до ТЦК з метою уточнення військово-облікових даних, можуть усі військовозобов’язані, які й без повістки повинні самі прибути до РТЦК та уточнити свої дані.

«Про це наголошується вже не перший рік. Якщо військовозобов’язаний, отримавши повістку, не прибуває до РТЦК, то його дані передаються до Нацполіції для проведення розшуку. І після розшуку він буде доставлений до РТЦК, де на нього складуть адмінпротокол по ст.210 ч.2. Після цього він сплатить штраф і все одно буде уточнювати свої облікові дані. А якщо є необхідність, тобто пройшли строки, то буде направлений на проходження військово-лікарської комісії (ВЛК). Якщо його визнають придатним до проходження військової служби, то надалі з ним будуть працювати фахівці групи морально- психологічного забезпечення. Вони виявлять його морально-ділові якості, і якщо військовозобов’язаний підходить за усіма параметрами, тільки тоді приймається рішення щодо його призову у ЗСУ», – пояснив він.

Нагадаємо, які види повісток можуть вручати військовозобов'язаним. Повістка ще не означає автоматичної відправки до військової частини.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі