Загальна мобілізація: хто може відмовитися від повістки

Поділитися
Загальна мобілізація: хто може відмовитися від повістки © Віктор Назаров/Telegram
Пояснення дав юрист.

В Україні триває загальна мобілізація, яка була оголошена через повномасштабне вторгнення РФ. Нещодавно Верховна Рада України продовжила її дію до середини травня.

Юрист Ілля Шипко пояснив, хто та за яких умов може відмовитися від повістки. Він нагадав, що українське законодавство надає можливість відмовитися від повістки за певними умовами, проте це право повинно використовуватися відповідально та обґрунтовано.

За його словами, відмовитись від повістки без будь-яких негативних юридичних наслідків може категорія осіб, яка була виключена з військового обліку. Оскільки такі особи, з моменту виключення з обліку, не мають ніякого юридичного та правового зв’язку з ТЦК. Адже вони виключені з військового обліку і не мають будь-яких зобов’язань перед ТЦК. В тому числі і таких як отримати повістку і з’явитись за нею. Проте така категорія осіб є доволі невеликою від загального числа військовозобов’язаних.

У всіх інших категорій військовозобов’язаних осіб, ситуація є складнішою.

«Очевидно, що від повістки можливо відмовитись у тому разі, якщо в такій будуть прописані не вірно особисті дані( прізвище, ім’я, по батькові, рік народження і тд). Таку повістку можна не підписувати. Також, якщо бланк повістки буде без відповідної печатки ТЦК та підпису комісара», – пояснив юрист.

Загалом, у інших випадках, відмова вважатиметься незаконною і представники ТЦК зможуть зафіксувати відмову та оформити адміністративне правопорушення. Як юридичний наслідок такого правопорушення – є штраф у розмірі від 850 до 1700 грн у відповідності до статті 210 Кодексу про адміністративні правопорушення.

Юрист нагадав, що представники ТЦК мають право вручати повістку у будь-яких громадських місцях, стосовно цього, чинними нормативно-правовими актами відсутні, будь-які обмеження, стосовно місця вручення повістки. Отже це можуть бути парки, вулиці міст, торгово-розважальні центри, магазини, спортзали тощо.

Нещодавно у Верховній Раді в першому читанні ухвалили законопроєкт про мобілізацію. Ним передбачається вручення повісток через електронний кабінет. Адвокат пояснив основні недоліки нововведення.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі