Нещодавно Верховна Рада проголосувала за продовження в Україні воєнного стану та загальної мобілізації. Тепер вони триватимуть до середини травня.
Зараз чоловіки призовного віку отримують повістки та можуть вступити до лав ЗСУ. Фахівці адвокатського об'єднання «Бачинський та партнери» розповіли, хто може вручати повістки військовозобов’язаним.
Вручати їх можуть:
- співробітники територіального центру комплектування та соціальної підтримки;
- представники органів місцевого самоврядування;
- керівники підприємств чи організацій, роботодавці;
- керівники навчальних закладів;
- управителі багатоквартирних будинків.
Щодо працівників поліції та підрозділів тероборони, то вони не мають права вручати повістки і можуть лише супроводжувати вказаних вище осіб.
Якщо людина відмовляється підписувати повістку, то відповідальна особа має скласти акт про відмову від отримання повістки і направити його до військкомату.
Щодо відповідальності, в даному випадку адміністративної, то у разі нез’явлення особи за викликом до територіального центру комплектування та соціальної підтримки у воєнний час, на неї може бути накладено штраф від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 1700 до 3400 гривень), а Національна поліція має право затримати військовозобов’язаного при порушенні законодавства про мобілізаційну підготовку та мобілізацію та примусово доставити до територіального центру комплектування.
Нагадаємо, які види повісток можуть вручати військовозобов'язаним. Повістка ще не означає автоматичну відправку до військової частини.