Загальна мобілізація: які строки оскарження постанови ВЛК

Поділитися
Бувають ситуації коли необхідно це зробити.

В Україні оголошена загальна мобілізація через повномасштабне вторгнення РФ. В цей час чоловіки призовного віку отримують повістки та проходять військово-лікарську комісію (ВЛК). Трапляються ситуації, коли військовозобов’язані або військовослужбовці не згодні з рішенням ВЛК та хочуть його оскаржити.

Юрист Ілля Шипко розповів, в які строки можна оскаржити постанову ВЛК.

Він нагадав, що постанова ВЛК – це рішення військово-лікарської комісії про стан здоровя військовозобовязаного та його придатність до служби.

Є два способи оскаржити постанови ВЛК:

  • Перший спосіб – звернутися до ВЛК вищого рівня або до ЦВЛК. Тобто, це подання скарги до органу вищого рівня. Обираючи даний спосіб оскарження варто розуміти, що в скарзі потрібно детально описати всі моменти з якими не згідний військовозобов’язаний та за можливості надати додаткові документи, які підтверджують стан здоров’я скаржника. Розгляд таких звернень відбувається відповідно вимогам Закону України «Про звернення громадян».
  • Другий спосіб – оскарження в судовому порядку. В даному випадку необхідно подати позовну заяву в порядку адміністративного судочинства.

Строк для звернення до суду для оскарження висновків ВЛК становить шість місяців з дня отримання висновку ВЛК, якщо такий висновок не оскаржувався в адміністративному порядку, та три місяці, якщо такий висновок оскаржувався до вищої ВЛК, з дня отримання висновку такої вищої ВЛК за результатами розгляду відповідного звернення.

Юрист наголосив, що оскарження постанови ВЛК не зупиняє її дії. Тобто, якщо військовозобовязаного визнано придатним до проходження військової служби, то його можуть мобілізувати незважаючи на оскарження постанови ВЛК. Але при судовому оскарженні можна подати заяву про забезпечення позову шляхом зупинення дії оскаржуваної постанови до ухвалення судового рішення.

В Україні ухвалили законопроєкти №9154 та №9158, що змінюють процес оформлення документів для лікування військовослужбовців, а також удосконалюють систему проходження медоглядів військовозобов'язаних. Нагадаємо, які зміни відбулися у роботі ВЛК.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі