Загальна мобілізація: які повістки можуть отримати військовозобов’язані

Поділитися
Загальна мобілізація: які повістки можуть отримати військовозобов’язані © Getty Images
Варто розрізняти види повісток.

Через повномасштабне вторгнення РФ в Україні оголошена загальна мобілізація. В цей час чоловіки віком від 18 до 60 років отримують повістки і можуть вступити до лав ЗСУ.

Начальниця пресслужби Львівського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Марія Левко пояснила, які існують види повісток в Україні та яка відповідальність за їх ігнорування, пише Zaxid.net.

Вона підкреслила, що вручення повістки не означає, що особа одразу ж відправиться на навчання чи тим більше на фронт. Це насамперед робиться для уточнення облікових даних.

Існують різні види повісток.

Повістка для уточнення даних

 Ці повістки вручають для уточнення та оновлення інформації про склад сім’ї, стан здоров’я військовозобов’язаних, місце роботи тощо.

Повістка на проходження військово-лікарської комісії

 Ця повістка за підписом начальника РТЦК та СП зобов'язує пройти медичне обстеження. До повістки додається картка дослідження та медичного огляду військовозобов'язаного.

Після медкомісії у цій картці буде вказаний висновок військово-лікарської комісії про придатність, непридатність чи обмежену придатність до військової служби.

Повістка для призову на строкову військову службу

Ця повістка передбачає призов на строкову військову службу. Зараз такі повістки не видають, адже наразі призов на строкову військову службу до ЗСУ та інших військових формувань не проводиться через загальну мобілізацію.

Мобілізаційне розпорядження

Ця повістка вручається військовозобов’язаному після проходження медкомісії, якщо його визнано придатним до проходження військової служби.

Що має обов’язково містити повістка

Повістка має бути правильно заповнена і підписана начальником територіального центру комплектування.

У будь якій повістці мають бути вказані:

  • прізвище, ім’я та по батькові;
  • рік народження та адреса проживання військовозобов’язаного;
  •  вид повістки, дата, час та адреса куди необхідно з’явитися;
  •  уточнення щодо необхідних документів;
  • назва органу, печатка, підпис, прізвище, ім’я та по батькові начальника РТЦК та СП.

Яка відповідальність за неявку на виклик військкомату

Неявка на виклик до територіального центру комплектування та соціальної підтримки карається адміністративним штрафом або кримінальною відповідальністю.

В разі неприбуття за викликом по першому або другому виду повістки до територіального центру комплектування та соціальної підтримки особі загрожує адміністративний штраф у розмірі: за перше порушення від 100 до 200 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (1700-3400 грн), а в разі повторного порушення протягом року від 200 до 500 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (3400 – 8500 грн) .

За ігнорування повісток третього або четвертого виду – кримінальна відповідальність від обмеження волі до 3 років до позбавлення волі від 3 до 5 років.

Деякі чоловіки не підлягають мобілізації під час дії воєнного стану. Нагадаємо, чи можуть мобілізувати чоловіка, який має III групу інвалідності.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі