Загальна мобілізація: яка відповідальність за неявку до ТЦК

Поділитися
Загальна мобілізація: яка відповідальність за неявку до ТЦК © Віктор Назаров/Telegram
У громадян є певні обов’язки.

В Україні триває загальна мобілізація та оголошено воєнний стан. Нещодавно Верховна Рада продовжила їх до 11 серпня.

Адвокатка Юлія Данілова пояснила, яка відповідальність передбачена за неявку до територіального центру комплектування та соціальної підтримки. Вона нагадала, що існують певні обовʼязки у громадян під час проведення мобілізації.

Якщо громадянин отримав повістку про виклик до ТЦК та СП, то він зобовʼязаний зʼявитися у зазначений строк та місце у ній.

Під час проведення мобілізаційних заходів громадяни зобовʼязані зʼявитися до військових частин або на збірні пункти ТЦК та СП у терміни, що зазначені в отриманій ними документації (мобілізаційному розпорядженні, повістці від ТЦК та СП тощо);

З дня набрання чинності указом ПУ про оголошення мобілізації, який повинен бути затверджений ВРУ, громадяни зобов’язані протягом 60 днів уточнити свої персональні дані в ЦНАП або в ТЦК та СП, або через електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного, резервіста.

Отже, громадяни повинні після отримання повістки зʼявлятися до ТЦК та СП, а також мають обовʼязок щодо оновлення своїх даних.

Яка існує відповідальність за неявку до ТЦК та СП

Відповідно до нового закону про мобілізацію, якщо військовозобовʼязані громадяни не стоять на обліку або вчасно не оновлюють інформацію про себе, або не зʼявляються до ТЦК та СП за отриманою повісткою, то їх дії кваліфікуються як порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію.

За такі вчинки на громадянина складається адмінпротокол про вчинення адміністративного правопорушення в особливий період (воєнний стан) за ч. 3 ст. 210-1 КУпАП.

Санкція статті містить покарання у вигляді штрафу для громадян від 1000 до 1500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (НМДГ) (від 17000 до 25500 грн) та для юридичних, посадових і службових осіб, органів влади, підприємств, установ та організацій - від 2000 до 3000 НМДГ (від 34000 до 59500 грн).

Громадянин може бути звільнений від відповідальності, якщо в нього були поважні причини не з’явитися до ТЦК та СП за повісткою, а саме: хвороба особи, перешкоди техногенного характеру, військові дії на відповідній території, смерть близьких родичів. Проте, він повинен повідомити ТЦК та СП про причини своєї неявки протягом 7 календарних днів.

Варто зазначити, що за неявку до ТЦК та СП за повісткою чи не оновленням даних протягом 60 днів представники ТЦК можуть звертатися до правоохоронних органів Нацполіції з вимогою про доставку військовозобовʼязаної особи.

Якщо правоохоронні органи не можуть розшукати особу, то працівники ТЦК та СП їй надсилають вимогу про виконання свого обов’язку рекомендованим листом.

Якщо працівники пошти не можуть вручити таку вимогу під розписку або особа відмовляється від її отримання, то вона повертається до ТЦК та СП із відповідною позначкою.

Після цього протягом 10 днів представники ТЦК та СП можуть звернутися до судових органів влади із проханням тимчасово призупинити дію водійських прав особи до моменту виконання свого обов’язку.

Нагадаємо, хто та за яким умов може здійснювати перевірку військово-облікових документів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі