Загальна мобілізація: чи потрібно повторно проходити ВЛК непридатному до служби

Поділитися
Загальна мобілізація: чи потрібно повторно проходити ВЛК непридатному до служби © Getty Images
Пояснення дав юрист.

В Україні триває загальна мобілізація і оголошено воєнний стан. В цей час чоловіки, які були визнані придатними до служби, можуть вступити до лав ЗСУ.

Юрист Дмитро Дончак пояснив, який термін дії довідки ВЛК для військовозобов'язаного, якого були визнано непридатним до служби.

Він пояснив, що відповідно до п. 20.3. Положення про військово-лікарську експертизу, при медичному огляді військовослужбовців та інших осіб ВЛК найчастіше приймаються постанови такого змісту:

  • придатний;
  • непридатний до військової служби з виключенням з військового обліку;
  • непридатний до військової служби в мирний час, обмежено придатний у воєнний час (На воєнний час приймається постанова: "Обмежено придатний до військової служби");
  • потребує звільнення від виконання службових обов'язків на (кількість) календарних днів;
  • потребує відпустки для лікування у зв’язку з хворобою на (кількість) календарних днів;
  • потребує тривалого лікування;
  • обмежено придатний до військової служби;
  • тимчасово непридатний.

«Тобто якщо на підставі вашого захворювання було б прийнято рішення щодо тимчасової непридатності з строком переосвідчення через 3-12 місяців, то ВЛК у своїй постанові так би і зазначила: «тимчасово непридатний з переглядом через... місяців», – пояснив він.

За його словами, якщо немає такого запису, натомість є запис «непридатний до військової служби», то у особи немає обов'язку проходити повторний огляд через декілька місяців.

Юрист підкреслив, що висновок ВЛК в постанові та в військово-обліковому документі повинен бути записаний так само, як він зазначений в положенні, тобто або: «непридатний о військової служби з виключенням з військового обліку» або «непридатний до військової служби в мирний час, обмежено придатний у воєнний час».

 В кожному з цих варіантів постанова ВЛК є остаточною і не потребує перегляду через певний час, але особисто для військовозобов’язаного різниця між цими варіантами суттєва:

  • якщо в першому варіанті (непридатний о військової служби з виключенням з військового обліку) його вже не зможуть мобілізувати та він має можливість безперешкодно перетинати державний кордон,
  • то в другому варіанті (непридатний до військової служби в мирний час, обмежено придатний у воєнний час) його теоретично мають право мобілізувати, плюс він не може виїжджати за межі України без наявності додаткових обставин (наприклад, догляд за особою з інвалідністю).

Це все тому, що у відповідності до п. 20.4. "Положення", за статтями (пунктами статей) Розкладу хвороб, що передбачають індивідуальну оцінку непридатності до військової служби або обмежену придатність осіб, які пройшли медичний огляд за графами II, III, ВЛК приймає одну з таких постанов:

  • «непридатний до військової служби в мирний час, обмежено придатний у воєнний час»;
  • «обмежено придатний до військової служби».

Нагадаємо, що означає обмежена придатність до військової служби. Відповідно до Положення про проходження медичного огляду у Державній прикордонній службі України, людина була визнана обмежено придатною до військових служби.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі