Загальна мобілізація: чи можуть звільнити через відсутність військового квитка

Поділитися
Загальна мобілізація: чи можуть звільнити через відсутність військового квитка © відкриті джерела
На початку року в Україні змінили правила військового обліку.

У 2023 році затвердили нові правила військового обліку в Україні. Кабмін опублікував текст постанови № 1487, якою затверджено Порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів. Персональний військовий облік передбачає облік відомостей щодо таких осіб за місцем їх роботи та покладається на керівників підприємств.

Адвокат Андрій Межирицький розповів, як діяти працівнику, якщо роботодавець просить в нього військовий квиток та чи можуть його звільнити через відсутність документу.

Він в першу чергу зазначив, що прохання принесити військовий квиток є лише проханням. Так, роботодавці повинні вести первинний військовий облік працівників та надавати відповідні відомості до ТЦК. Проте, відсутність військового квитка жодним чином не впливає на реалізацію конституційного права на працю.

Адвокат підкреслив, що жодною нормою Кодексу законів про працю України, а лише цей нормативний акт регулює взаємовідносини між роботодавцем та працівником , не передбачена відповідальність працівника за ненадання військово-облікового документу, це також не є підставою для звільнення.

Право вимагати військово-обліковий документ є тільки під час укладання трудового договору (ч.2 ст. 24 КЗпП України). Якщо ж такий договір вже укладений, то у разі ненадання таких документів звільнити за цією підставою працівника з роботи не можна.

Також він все ж рекомендує з'явитись до ТЦК за місцем реєстрації для уточнення облікових даних. За наявності краще взяти з собою документи, що підтверджують право на відстрочку (довідку з місця роботи із вказанням посади та ставки, копії документів про наявність інвалідності у рідних, копії їх паспортів та копії документів, що посвідчують родинні зв'язки).

У будь-якому випадку таку особу обов'язково відправлять для проходження ВЛК. Якщо виникнуть якісь непорозуміння з прийняттям документів, треба віддати документи до канцелярії ТЦК разом із заявою про наявність права на відстрочку.

 Після проходження ВЛК та надання відповідної довідки, такій особі видадуть військово-обліковий документ в якому зроблять запис про наявність права на відстрочку (якщо таке право є). Кожні шість місяців інформацію про наявність права на відстрочку повинно буде оновлювати.

Через повномасштабне вторгнення Росії, в Україні триває загальна мобілізація і оголошено воєнний стан. Зараз чоловіки призовного віку отримують повістки і можуть вступити до лав ЗСУ. Нагадаємо, яку кількість осіб можуть мобілізувати з однієї української родини.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі