Загальна мобілізація: чи можуть відправити на передову обмежено придатних

Поділитися
Загальна мобілізація: чи можуть відправити на передову обмежено придатних © Міністерство оборони України / Facebook
Юрист пояснив, де вони можуть служити.

В Україні триває загальна мобілізація, яка була оголошена через повномасштабне вторгнення РФ.В цей час чоловіки призовного віку отримують повістки та можуть вступити до лав ЗСУ. Юрист Дмитро Дончак  пояснив NV, де можуть служити обмежено придатні та чи можуть відправити їх на передову.

Він нагадав, що визначення обмежено придатної особи є в Положенні про військово-лікарську експертизу, затвердженого Наказом Міноборони України від 14.08.2008 № 402. В пункті г 20.3 розділу ІІ (Медичний огляд) визначено, чим характеризується категорія «обмежено придатний».

Одночасно з постановою ВЛК в індивідуальному порядку з урахуванням військової спеціальності, займаної посади, віку, роботи, що фактично виконується, пристосованості до неї того, хто пройшов медичний огляд, у постанові у довільній формі вказується, які види служби та роботи протипоказані цій особі.

Особи, визнані обмежено придатними до військової служби, ― непридатні до служби у високомобільних десантних військах, плавскладі, морській піхоті, спецспорудах.

Але придатні до:

  • служби у частинах (підрозділах) забезпечення;
  • військових комісаріатах;
  • установах, організаціях, навчальних закладах.

Юрист пояснив, що законодавство не визначає поняття «бойова частина», а щодо обмежено придатних застосовуються заборона служити в підрозділах, які фактично виконують наступальні дії. Але закон не передбачає заборони перебувати у штабі діловодом, коли цей штаб знаходиться на нулі.

Таким чином, обмежено придатні можуть нести службу на будь-якій відстані від передових позицій, якщо вони зараховані до частин (підрозділів) забезпечення, ТЦК, установах, організаціях або навчальних закладах і якщо виконання обов’язку не суперечить обмеженням, передбаченим ВЛК.

Призову підлягають чоловіки обмежено придатні до служби за рішенням ВЛК, які:

  • від 18 до 60 років, якщо мають досвід військової служби;
  • від 27 до 60 років, якщо не мають досвіду служби, спеціальності та звання;
  • зняті з військового обліку, після взяття на облік в ТЦК за місцем проживання;
  • з правом на відстрочку, якщо вони письмово просять мобілізувати їх добровільно.

Нагадаємо, чи можуть мобілізувати кількох чоловіків з однієї родини. В Україні немає чіткого визначення щодо того, скількох членів родини можна мобілізувати під час дії правового режиму воєнного стану.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі