Загальна мобілізація: чи можуть відмовити у консульських послугах через нові правила військового обліку

Поділитися
Загальна мобілізація: чи можуть відмовити у консульських послугах через нові правила військового обліку © 46 окрема аеромобільна бригада ДШВ ЗС України/facebook
Вони почали діяти у 2023 році.

Через повномасштабне вторгнення РФ в Україні оголошена загальна мобілізація та воєнний стан. У цей час мобілізації підлягають військовозобов'язані чоловіки від 18 до 60 років.

У кінці 2022 році затвердили нові правила військового обліку в Україні постановою № 1487 «Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів».

Адвокат Ігор Дайнеко пояснив, чи можуть військовозобов'язаному за кордоном відмовити у наданні консульских послуг через нові правила військового обліку.

Він нагадав, що відповідно до постанови КМУ №1487 консульство бере військовозобов'язаного на військовий облік за умови постановки його на постійний чи тимчасовий консульський облік.

При цьому, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №85 від 29 січня 2020 «Деякі питання обліку громадян України, які проживають за межами України» постановка на консульський облік є правом громадянина України, а не обов’язком.

Тому особа має право відмовитись ставати на облік, особливо якщо вона не планує залишатись в країні перебування.

При цьому, за словами адвоката, відмовити в наданні консульських послуг можуть тільки на підставі:

  • надані не дійсні паспортні документи;
  • особа не є громадянином України;
  • відсутні докази законності перебування на території країни в якій особа звернулась до дипломатичного представництва;
  • запитувані послуги не входять до повноважень консульської установи.

Інших підстав відмовити законодавством не передбачено. Таким чином, особа може безперешкодно звернутись до дипломатичного представництва України в країні перебування за умови перебування в ній на законних підставах, поставити на консульський облік без її згоди не можуть.

Нагадаємо, Міністерство внутрішніх справ України формує штурмові бригади «Гвардія наступу» для посилення Сил оборони. Вона буде складатися тільки з добровольців з-поміж діючих поліцейських, прикордонників, нацгвардійців. МВС отримало вже понад 27 тисяч звернень.

 

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі