Загальна мобілізація: чи можна вступити до університету з приписним

Поділитися
Все залежить від віку військовозобов’язаного.

В Україні триває загальна мобілізація та оголошено воєнний стан. Чоловіки, які вступають до ВНЗ мають обов’язково дотримуватися правил військового обліку.

Адвокат Дмитро Дончак пояснив, чи може чоловік вступити до університету маючи приписне.

Він зазначив, що згідно з пунктом 4 Листа МОН № 1/10331-23, приймальні комісії повинні звертати увагу на вік вступників, які надають посвідчення про приписку до призовної дільниці. Вступники у віці старше 27 років на день початку вступної кампанії є військовозобов’язаними та повинні надавати військовий квиток або посвідчення військовозобов’язаного.

«Станом на сьогоднішній день зрозуміло що вже не з 27, а з 25 років вступники повинні надавати військовий квиток або тимчасове посвідчення. При цьому лист МОН акцентує увагу на віці вступників саме на день початку вступної кампанії, а не на день подання документів до ВНЗ. Але ж це минулорічний лист, і зовсім незрозуміло, яким буде лист-роз'яснення цього року», — розповів він.

Юрист радить в першу чергу необхідно звертати увагу не на Лист МОН № 1/10331-23 від 13.07.2023 року, а на профільне законодавство, в тому числі і на наказ МОН від 06.03.2024 р. № 266 «Про затвердження Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2024 році».

Згідно з пунктом 1 Розділу V Порядку, реєстрація особистих електронних кабінетів вступників на навчання для здобуття вищої освіти, завантаження необхідних документів розпочинається 01 липня.

Згідно з пунктом 3 Розділу VІ Порядку, для здобуття вищої освіти особи (вступники) подають заяви: в електронній формі через особистий електронний кабінет вступника, крім визначених у цьому пункті випадків.

Згідно з пунктом 1 Розділу Х Порядку, виконання вимог до зарахування передбачає подання вступником військово-облікового документа (у військовозобов’язаних та резервістів – військовий квиток або тимчасове посвідчення військовозобов’язаного, а у призовників – посвідчення про приписку до призовної дільниці), крім випадків, передбачених законодавством.

Тобто бачимо, що все ж таки головне - це не вік на момент початку вступної кампанії, а саме вік на момент подання документів до ВНЗ. Тобто, якщо особа зареєструє електронний кабінет та завантаже туди необхідні документи, поки їй ще не виповнилося 25 років, вона матимете повне право надати приписне посвідчення в якості військово-облікового документу.

На питання, чи  можуть ВНЗ вимагати якісь спеціальні відмітки від ТЦК та СП у приписному свідоцтві, юрист відповів, що законодавством це не передбачено.

«Але щоб не було проблем, раджу вам завчасно оновити облікові дані, наприклад через ЦНАП, отримати Витяг з реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, і відповідно пред'явити його в своєму ВНЗ разом з приписним», — пояснив він.

Нагадаємо, чи може стати на військовий облік не за місцем реєстрації особа, яка орендую житло та працює у іншому місті.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі