Загальна мобілізація: чи можна відмовитись від проходження ВЛК

Поділитися
Загальна мобілізація: чи можна відмовитись від проходження ВЛК © CAF with Ukraine / X
Відповідь дала юристка.

В Україні триває загальна мобілізація і оголошено воєнний стан. В цей час чоловіки призовного віку отримують повістки та можуть вступити до лав ЗСУ. Вони мають обов’язково пройти військово-лікарську комісію, яка визначить ступінь їх придатності до служби.

Юристка Діана Скумадчук розповіла, чи можна відмовитись від проходження ВЛК.

Вона зазначила, що із аналізу положень ЗУ «Про військовий обов’язок і військову службу» вбачається, що громадяни, які приписані до призовних дільниць, і які тільки збираються до них приписуватися зобов’язані проходити обов’язковий медичний огляд для виявлення їх фізичних та психічних вад та формування відповідного людського резерву, щоб держава мала в майбутньому можливість мобілізувати відповідну кількість осіб з урахуванням потреб ЗСУ та ситуації на фронті. Це також і стосується громадян України, які призиваються на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період (воєнний стан).

Аналогічний обов’язок можна також знайти у пп. 4 п. 1 Правил військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів. Отже, чинним законодавством України прямо закріплюється обов’язок громадян України проходити медичний огляд (ВЛК).

В період воєнного стану відмова від проходження ВЛК суперечить нормам чинного законодавства, оскільки Наказом МОУ № 402 від 14 серпня 2008 року зазначено, що основною метою ВЛК є забезпечення якісного призову громадян України на строкову військову службу до лав ЗСУ шляхом проведення їх медичного огляду та встановлення поточного стану здоров’я особи. А тому відмовитись від проходження ВЛК на сьогодні неможливо.

Яка відповідальність за відмову від проходження ВЛК

Якщо особа належним чином отримала повістку, з’явилась до ТЦК та СП та отримала направлення для проходження ВЛК і в такому випадку відмовилась від виконання цієї вказівки під час дії воєнного стану в країні, то їй загрожує адміністративна відповідальність у вигляді накладення штрафу розміром від 3400 грн. до 5100 грн. (ч. 2 ст. 210-1 КУпАП).

Військовослужбовці знаходяться в надважких умовах і тому їх здоров’я часто погіршується. У такому випадку вони мають право повторно пройти військово-лікарську комісію, яка визначить їх придатність до служби. Нагадаємо, як військовослужбовцю пройти ВЛК.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі