Загальна мобілізація: чи мають враховувати військову спеціальність під час призову

Поділитися
Загальна мобілізація: чи мають враховувати військову спеціальність під час призову © 17-та окрема танкова Криворізька бригада імені Костянтина Пестушка/facebook
Юристи пояснили від чого це залежить.

В Україні триває загальна мобілізація, під час якої чоловіки віком від 18 до 60 отримують повістки і можуть бути призвані до лав ЗСУ. У деяких військовозобов’язаних є військова спеціальність. Фахівці «Юридичної сотні» пояснили, чи повинні її враховувати в цей час.

Як пояснили експерти, військово-облікова спеціальність — це як диплом для військовослужбовців. Під цим поняттям розуміють досвід роботи, знання, уміння і навики, необхідні для виконання певного роду завдань й обов’язків військової служби. Від підготовки, досвіду, знань та умінь військових залежить боєздатність армії. Проте є ситуації, коли боєць має військово-облікову спеціальність, але його посада її не враховує.

Відповідно до пункту 82 Указу Президента «Про Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України» військових призначають на посади та переміщують по службі за основною або спорідненою спеціальністю з урахуванням досвіду служби, рівня професійної компетентності, особистих якостей і досягнень та відповідності характеристикам посад, які визначає Міністерство оборони України.

Зазвичай процедури дотримуються, якщо немає дефіциту за певними спеціальностями або потреби в доукомплектуванні частин. Однак в умовах воєнного стану, коли потреба в кадрах  особливо загострюється, для доукомплектування Збройних сил військових можуть призначати на посади, передбачені штатами воєнного часу, за новою спеціальністю з урахуванням набутого досвіду.

Призначенню на нову посаду повинна передувати підготовка або перепідготовка. Законом у тому числі передбачено призначення у зв’язку з доукомплектуванням Збройних сил, Державної спеціальної служби транспорту за набутим досвідом служби на посади, передбачені штатами воєнного часу, за новою спеціальністю. Такі військовослужбовці після  призначення їх на посаду підлягають направленню на підготовку (перепідготовку) за новою спеціальністю у встановленому порядку.

Також, після оголошення рішення про проведення мобілізації та з початком дії режиму воєнного стану, на посади сержантського і старшинського складу призначаються за основною або спорідненою спеціальністю особи рядового, сержантського і старшинського складу з урахуванням особливостей, визначених розділом VI Інструкції про організацію виконання Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах.

Отже, військово-облікова спеціальність військовослужбовця в умовах воєнного стану може бути не врахована при призначенні на посаду за умови проведення відповідної підготовки (перепідготовки) для нової спеціальності та посади до або після призначення.

Як отримати призначення за військовою спеціальністю

Для того, щоб відстояти своє право на призначення за військово-обліковою спеціальністю, варто подати рапорт із проханням призначити на посаду  відповідно до наявної спеціальності для більш доцільного використання за фахом і досвідом, указати деталі спеціальності та аргументувати доцільність призначення. Але в умовах воєнного стану у зв’язку з потребою доукомплектування за дефіцитними спеціальностями можуть законно відмовити.

Нагадаємо, чи можуть призвати чоловіка, що здійснює постійний догляд за близькою людиною. Законом передбачені категорії військовозобов’язаних, які не підлягають мобілізації.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі