Заборона Україні бити по РФ суперечить ідеї перемоги – CNN

Поділитися
Заборона Україні бити по РФ суперечить ідеї перемоги – CNN © Getty Images
Американські аналітики наводять низку аргументів, що погрози РФ неодноразово залишались погрозами.

Ідея про те, що Україна не може атакувати легітимні військові об'єкти на території РФ через паралізуючий страх ескалації, а Росія може вважати свою територію «безпечним притулком» від американської зброї, суперечить меті української перемоги, вважають колишній конгресмен-республіканець від Іллінойсу, старший політичний оглядач CNN Адам Кінзінгер та  колишній командувач армії США в Європі Бен Ходжес.

Автори матеріалу зазначають, що у Раді національної безпеки в адміністрації президента США Джо Байдена  існує доктрина, що полягає у неприйнятті ескалації.

«Ці «ескалаціоністи», схоже, глибоко стурбовані тим, що будь-яке посилення підтримки України може призвести до Третьої світової війни», - зазначають автори, вказуючи, що і Франція, і Німеччина уже зробили важливий крок, приєднавшись до Великої Британії та інших країн і заявили, що зброя, яку вони постачають Україні, може бути використана для ударів по російській території.

Вони погоджуються, що президент Росії Владімір Путін очікувано заявив, що ці кроки можуть призвести до «серйозних наслідків», але нагадують, що Путін озвучував погрозу вже неодноразово. В тому числі і перед повномасштабним вторгненням, коли Україна просила США про військову допомогу.

Згодом Путін неодноразово погрожував, коли Україна просила, і врешті отримувала, польські МіГ-29, винищувачі F-16,  ракети «Патріот», пускові установки HIMARS, танки «Абрамс» і бойові машини піхоти «Бредлі» та  ракети ATACMS.

«Адміністрація спочатку відмовила, потім змінила свою позицію, і ядерної війни не сталося. Майже в кожному з цих випадків Росія погрожувала ескалацією, нападом на НАТО або застосуванням ядерної зброї. Щоразу блеф був розкритий, і Україна змогла краще захистити свою територію», - підкреслюють експерти.

Автори додають, що хоча російські погрози не слід сприймати легковажно, історія показує, що ці погрози часто виявляються порожніми. І, на приклад, під час Холодної війни вони не стримували США.

«Уявіть, якби ми від самого початку надали Україні всю вищезгадану зброю? Після контрнаступу 2022 року Росія була б в обороні, дезорганізована і деморалізована, і намагалася б набрати більше військ. Україна могла б закінчити війну, використовуючи все вищезгадане, або принаймні провести набагато успішніший контрнаступ у 2023 році. Війна могла б закінчитися», - припускають Кінзінгер та Ходжес.

Вони нагадують, що Україна неодноразово просила дозволу на нанесення ударів по військових об'єктах на території Росії американською зброєю, але поки що їм відмовляють. Однак рано чи пізно цей дозвіл буде, тому краще зберегти життя людей і надати його зараз.

«Ми розуміли заборону на напад на російську територію, коли Україна боролася за Київ. Не було сенсу витрачати зусилля на «удари у відповідь», коли йшла боротьба за звільнення території. Однак, коли війна увійшла у фазу виснаження після того, як російські війська залишили Київ, і бойові дії перетворилися на артилерійську дуель між двома сильними світу цього на сході України, зберігати цю заборону стало повним безглуздям», - підкреслюють автори.

Вони нагадують, що хоча Україна бореться насамперед за своє виживання, але вона також бореться за колективний Захід і порядок, що склався після Другої світової війни.

Нагадаємо, що дозвіл на використання своєї зброї для ударів по території росії дали уже понад десять держав – Канада, Франція, Британія, Польща, Литва, Латвія, Естонія, Нідерланди, Швеція, Чехія, Фінляндія та Данія. США не заперечують, але й не підтримують Україну у застосуванні американської зброї проти Росії.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі