За тиждень активних обстрілів Одеської області Росія випустила по регіону ракети та БПЛА на $280 млн

Інфографіка
Поділитися
За тиждень активних обстрілів Одеської області Росія випустила по регіону ракети та БПЛА на $280 млн Пошкодження інфрастуктури одного із Чорноморських портів України © facebook/Александр Кубраков
Деякі з ракет доволі важко ліквідувати наявними засобами оборони.

Після офіційної заяви про вихід із зернової угоди Росія впродовж тижня завдавала ударів по портовій інфраструктурі Одеської області, яка була задіяна в реалізації ініціативи, а 24 липня атакувала безпілотниками порт Рені, який міг стати альтернативним шляхом експорту українського зерна.

Як підрахували фахівці Forbes Ukraine, з 18 по 24 липня Росія випустила в бік Одеської області щонайменше 75 ракет та близько 100 БПЛА. Приблизна загальна вартість використаних нападниками засобів проти портової інфраструктури України – понад $280 млн.

Також внаслідок ракетних ударів було знищено більш як 460 000 тон зерна й кілька зернових терміналів. Десятки людей отримали поранення.

У тому числі внаслідок російських ударів в акваторії Дунаю опинилися заблокованими десятки вантажних суден.

Для удару по українських портах  російська армія використовувала крилаті ракети «Калібр», які запускала з кораблів та підводних човнів, ракети Х-59 та Х-22 повітряного пуску, а також «Онікс» та «Іскандер» наземного пуску.

Ракети «Іскандер» та «Онікс» складні для перехоплення. Зокрема  «Онікс» летить низько над поверхнею моря (10 м) й непомітно підлітає до своєї цілі. Таким чином більшість комплексів ППО не можуть помічати цілі на такій низькій висоті.

Балістичні ракети «Іскандер-М» поки що успішно перехоплюють лише комплекси Patriot, які захищають небо над Київщиною.

Аби уникнути переміщення систем ППО на південь, РФ також продовжувала атакувати північні області України.

Таким чином, за словами експертів видання,  загроза для українських портів лишатиметься доти, доки Росія контролює Крим та має змогу розміщувати там свої кораблі й завдавати удари з наземних пускових платформ.

Наразі українська влада та союзники розробляють варіанти дій для продовження експорту зерна з України. Зокрема президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна може продовжити експорт зерна.

Росія давній конкурент України з постачання зерна на світові ринки. Користуючись нагодою, підступний агресор намагається позбавити Україну чорноморського шляху експорту зерна. Чому в нього це не вийде за жодних обставин, читайте в статті Лариси Гук «Експорт зерна: РФ не вдасться витіснити Україну з ринків продовольства». 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі