За недопуск людей до укриття в Києві підозру отримав директор департаменту КМДА

Поділитися
За недопуск людей до укриття в Києві підозру отримав директор департаменту КМДА
Йому інкримінують службову недбалість.

Директору департаменту муніципальної безпеки Київської міської державної адміністрації повідомили про підозру у службовій недбалості за недопуск людей до укриття. Він обіймає посаду з 2018 року. Про це повідомляє Офіс генерального прокурора.

У Деснянському районі Києва 1 червня 2023 року внаслідок обстрілу РФ під час повітряної тривоги загинуло троє людей, у тому числі малолітня дитина, ще семеро громадян дістали травми різного ступеню тяжкості.

Трагедія сталася біля укриття, розташованого в приміщенні поліклініки, двері якого були зачинені. Укриття було єдиною захисною спорудою цивільного захисту населення, що знаходиться поруч з будинками, де мешкали загиблі та травмовані люди. Решта найпростіших укриттів, нанесених на мапу укриттів Києва поруч з будинками загиблих та травмованих, станом на 1 червня 2023 року були відсутні або зачинені.

Упродовж перебування на посаді підозрюваний не визначив реальні потреби фонду захисних споруд цивільного захисту у столиці, не надав жодних пропозицій стосовно формування бюджету міста з цього питання. Він також не організував роботу створення фонду захисних споруд та не забезпечив дієвий контроль за їх утриманням і станом готовності.

Внаслідок цього з 4655 захисних споруд лише 3041 об’єкт виявився придатним для використання, а решта є непридатними та обмежено придатними. Частина придатних захисних споруд постійно були зачинені.

Підозрюваний не вжив жодних заходів реагування на наказ департаменту освіти і науки КМДА, на підставі якого до захисних споруд, розташованих у закладах освіти, під час повітряних тривог не допускалися особи, які не є здобувачами освіти чи працівниками цих закладів.

З метою приховування службової недбалості та створення хибного уявлення про ефективність роботи він надав вказівку підлеглим працівникам створити в інтернеті мапу укриттів Києва та забезпечити її наповнення інформацією про розташування захисних споруд.

До мапи укриттів вносились відомості про захисні споруди – адреса, тип, вид, власник, контактний телефон. Насправді вони були фактично відсутні або не були пристосовані для використання.

Кияни після оповіщення про загрозу повітряної атаки вирушали за адресами, за якими укриттів не існувало або вони були зачинені чи не придатні для використання, чим наражали себе на небезпеку.

З цього приводу з 24 лютого 2022 року по 1 червня 2023 року на адресу очолюваного підозрюваним Департаменту надійшло понад 400 скарг громадян, а також звернення голів РДА, які були залишені без належного реагування.

Наразі вирішується питання щодо обрання підозрюваному запобіжного заходу. Йому інкримінують ч. 2 ст. 367 КК України, що передбачає відповідальність за службову недбалість.

Нагадуємо, прокуратура готується оголосити про ще одну підозру охоронцю поліклініки №3 Деснянського району Києва, якого відправили під варту на два місяці без права внесення застави через зачинене укриття.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі