За час війни в Україні Кадиров збільшив свою армію втричі – ЗМІ

Поділитися
На практиці більшість із його сил не воюють.

Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну чеченська армія збільшилась майже втричі – в республіці з’явилось дев'ять нових воєнізованих підрозділів, які очолюють командири, лояльні до Рамзана Кадирова, йдеться у матеріалі російського видання «Проект».

Журналісти проаналізували процес формування армії Кадирова з початку 2000-х років та їхню участь у війні  в Україні. Так, на початку 2022 року існувало лише сім бойових підрозділів, які підпорядковувалися Рамзану Кадирову.

Однак згодом Кадиров заявив про створення ще десяти підрозділів. Щоправда  вісім із них формально підпорядковуються Міноборони РФ - «Ахмат-Росія», «Ахмат-Чечня», «Північ-Ахмат», «Захід-Ахмат», «Схід- Ахмат», «Південь-Ахмат», Стрілковий батальйон імені шейха Мансура, та спецназ «Ахмат».

Додатково існують Батальйон оперативного призначення імені Байсангура Беноєвського, а також Полк поліції №2 з охорони об'єктів нафтогазового комплексу управління позавідомчої охорони Росгвардії ЧР, що формально підпорядковані Росгвардії.

Два інші підрозділи перебувають під командуванням чеченських силовиків. 94-й полк спеціального призначення Росгвардії очолив колишній рядовий із  СОБР (Специальный отряд быстрого реагирования) «Ахмат» Хасмагомед Магомадов, а 96-й полк спеціального призначення Росгвардії очолив інший колишній СОБРівець Магомед Тушаєв. Журналісти зазначають, що останні два підрозділи відомі тим, катують опозиціонерів, охороняють важливих для Кадирова людей, і грають із ним у футбол. При цьому з недавніх пір 96-й полк СОБР підпорядковується  Адаму Кадирову, який займає посаду голови служби безпеки батька.

Скільки точно осіб в армії Кадирова достеменно невідомо. Так, у «огляді сил», які регулярно влаштовує чеченський лідер,  в лютому 2022 року брали участь 12 тисяч осіб. Через два роки, у січні 2024 року, на відео з такого огляду уже було приблизно 25 тисяч бойовиків. Зазвичай це добре озброєні та дорого екіпіровані люди. Водночас вже у жовтні Кадиров заявляв, що у його розпорядженні перебуває 70 тисяч озброєних бійців.

Практично всі підрозділи формуються з жителів Чечні крім полку «Ахмат», куди беруть нечеченців. Він і здебільшого воює на війні в Україні, тим часом як найбоєздатніші та підготовлені підрозділи з Чечні не беруть участі у прямих зіткненнях з українськими військовими. Видання зазначає, що Кадиров лише використовує війну в Україні для формування нових загонів, аби розширити свою армію та заробити на війні. Так, у  вересні Кадиров заявив про створення ще одного підрозділу на 2,5 тисяч осіб.

Раніше «Нова газета. Європа» у своєму розслідуванні зазначала, що глава Чечні Рамзан Кадиров уже кілька років хворіє на тяжку недугу, через яку періодично йде на лікарняний. Діагноз йому поставили ще у 2019 році, а шансів на одужання у нього дуже мало – 80% випадків закінчуються летально. Ймовірно, у Кадирова діагностували «некроз підшлункової залози».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі