З травня Україна щомісячно призиває до війська близько 30 тисяч людей – NYT

Поділитися
З травня Україна щомісячно призиває до війська близько 30 тисяч людей – NYT © 59 окрема мотопіхотна бригада імені Якова Гандзюка
Однак і досі існує проблема з їхньою підготовкою, а часом і фізичною формою.

З часу вступу в силу закону про мобілізацію в травні в Україні щомісяця призивають до війська близько 30 тисяч осіб, що в два-три рази більше, ніж впродовж останніх зимових місяців, і приблизно стільки ж, скільки щомісяця призиває російська армія, пише New York Times, посилаючись на неназваних військових експертів, яким відомі дані про мобілізацію.

Видання зазначає, що офіційно  підтвердити цю цифру не вдалося, оскільки українська влада не розголошує ці дані. Однак представники різних підрозділів Збройних сил України підтвердили, що їхні лави поповнили новобранцями.

Тим не менше активна мобілізація поки що не призвела до значного посилення українських сил на полі бою, оскільки багато призовників все ще завершують навчання та не прибули на фронт. Більше того, деякі новобранці, які прибули у підрозділи, виявились фізично не придатні до бойових дій.

Однак кілька бригад підтвердили збільшення кількості призовників, яких вони отримали за останні тижні. Вони сподіваються, що приплив солдатів допоможе Україні стабілізувати лінію фронту влітку цього року.

Так, прес-офіцер 33-ї механізованої бригади Назар Войтенков, зазначив, що його підрозділ «отримав більше новачків цього місяця», ніж на початку року, та очікує на нових людей.

Прес-офіцер 65-ї бригади, яка воює на півдні України, Сергій Скібчик заявив, що «ситуація дещо покращується порівняно з кінцем 2023 року, коли була гостра нестача людей».  Він додав, що підрозділ поповнюють невеликими групами, але додав, що потреби бригади все ще перевищують кількість людей, яких призначають у підрозділ.

Військовий аналітик з Відня Франц-Штефан Гаді, який нещодавно повернувся з польового дослідження в Україні, також заявив журналістам видання, що значна  кількість українських призовників прибуде на поле бою в найближчі тижні.  Водночас він додав, що ще до цього російські війська, імовірно,  «зроблять ще один великий поштовх» і спробують прорвати українські лінії.

«Вони зацікавлені в тому, щоб спробувати досягти якомога більших успіхів зараз», - зазначив він.

Водночас мобілізація - це лише частина завдання для України. За словами військових та експертів, не менш важливим є забезпечення належної підготовки військ і постачання достатньої кількості зброї та боєприпасів.

Але як зазначив Назар Войтенков, часто новобранці на практиці не готові воювати. Тому у 33-й бригаді призовникам проводять тижневу додаткову підготовку, щоб показати їм зброю і бронетехніку, з якою вони будуть працювати, але і це не вирішує проблеми.

Війна без війська — неминуча поразка. Військо без поповнення закінчиться дуже швидко. А поповнення — це саме ті, хто досі не вирішив, іти воювати чи ні. Про специфічний запит на справедливість і причини небажання служити — в статті Лесі Литвинової «Мобілізація: чому українці не поспішають іти служити і чи можна це змінити? Результати соцдослідження».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі