WP: Стрибок втрат Росії на війні провокує страх перед насуванням ще гіршої бійні

Поділитися
WP: Стрибок втрат Росії на війні провокує страх перед насуванням ще гіршої бійні © Facebook/Генштаб ЗСУ
Експерти вказують на те, що російська армія зазнала тяжких втрат в ході своєї невдалої спроби зимового наступу, але тепер наступати готуються сили України.

Згідно з оцінками, оприлюдненими Білим домом цього тижня, кількість загиблих і поранених російських військових в Україні різко зросла за останні місяці, що підкреслює запеклість бойових дій. Це також свідчить, що бійня може стати ще гіршою, коли Київ розпочне давно запланований контрнаступ, намагаючись повернути окуповані території.

«Такий сценарій може збільшити і без того приголомшливу кількість військових втрат з обох сторін у війні, кажуть чиновники і аналітики. І ця цифра може перевищити 360 тисяч загиблими і пораненими з початку війни», - пише Washington Post з посиланням на нові оприлюднені оціки.

Вони з’явилися в той час, коли США і їхні союзники продовжують надавати Україні дедалі більший арсенал зброї, покликаний завдати нищівних втрат російській армії. І це попри те, що в приватних розмовах американські чиновники визначили, що контрнаступ Києва, ймовірно, принесе лише «скромні територіальні здобутки», а кровопролиття продовжиться до 2024 року, і жодна зі сторін не здобуде перемогу.

Цього тижня Білий дім, вочевидь, намагаючись показати, що армія президента Владіміра Путіна сильно деградувала, заявив, що лише з грудня близько 20 тисяч росіян загинули в боях. Це стало результатом спроб Кремля почати наступ з метою зламати український опір в багатьох регіонах одразу. Ще 80 тисяч російських військовослужбовців були поранені за цей час, - повідомив журналістам речник Ради національної безпеки Джон Кірбі.

Багато з цих жертв, як припускають американські чиновники, загинули або були поранені в Бахмуті, де армія Путіна, посилена десятками тисяч найманців і в’язнів, з кінця минулого року веде інтенсивну боротьбу з українськими військами, що окопалися в укріпрайонах. Невідомо, скільки втрат зазнали українські підрозділи за цей час. Київ тримає ці цифри в таємниці.

Особливо жахливою битва за Бахмут стала тоді, коли російські повітряно-десантні підрозділи захопили контроль над висотами на флангах міста, а командири ВПК «Вагнер» наказали російським в’язням штурмувати житлові квартали в центрі міста. На відміну від російських військових підрозділів, засудженим, як правило, не дозволяється відступати за жодних обставин. Тож вони гинуть з непропорційно високою швидкістю.

Але кровопролиття з грудня відбувалося і в інших місцях. Старший науковий співробітник Інституту досліджень зовнішньої політики Роб Лі, який уважно стежить за війною, сказав, що російські війська зазнали значних втрат під час зимового наступу у Вугледарі, Кремінній, Мар'їнці та інших місцях. Ці втрати, за його словами, також пояснюють зростання російських втрат, про які цього тижня заявив Білий дім.

«Коли ви атакуєте, ви, як правило, несете більше втрат», - пояснив експерт.

Лі вказав на те, наскільки добре укріплені українські оборонні позиції, заявивши, що будь-який український контрнаступ може зіштовхнутися з подібними перешкодами і призвести до збільшення кількості загиблих з українського боку.

В армії України пояснюють, що тривала оборона Бахмута, яка стала найдовшою битвою з початку російського вторгнення, - це стратегічний крок, спрямований на ослаблення Росії. Таким чином українські захисники змушують ворога витрачати більше людей, боєприпасів й інших ресурсів. Втім, аналітики попереджають, що Україна також зазнає важких втрат і «спалює» велику кількість матеріалів.

Командувач Сухопутних військ Збройних Сил України генерал-полковник Олександр Сирський сказав у лютому в інтерв'ю The Washington Post, що Київ вважає сили «Вагнера» одними з найефективніших російських підрозділів.  Тому чим більше найманців загине в битві за Бахмут, тим менше Україні буде про що турбуватися під час контрнаступу.

«Росія завжди зосереджувала тут найбільш підготовлені підрозділи. І саме тут Росія зазнавала найбільших втрат. ... Якщо ви подивитеся на всю цю територію, вона буквально просякнута кров'ю людей, які тут загинули», - сказав Сирський.

Оскільки українські військові втратили позиції в Бахмуті з початку року, американські чиновники применшули стратегічну цінність міста. За словами американського чиновника, який говорив на умовах анонімності, у Вашингтоні радили українцям вивести війська ще в січні.

Натомість українська сторона посилила символічне значення Бахмута. Виступаючи перед Конгресом США наприкінці минулого року, президент Володимир Зеленський порівняв Бахмут з битвою за Саратогу під час Американської революції.

Голова Об'єднаного комітету начальників штабів Генерал Марк Міллі заявив в інтерв'ю журналу Foreign Affairs у вівторок, що Росія втратила 200-250 тисяч бійців вбитими і пораненими за весь час з початку вторгнення. За словами Міллі, Путін замінив їх мобілізованими резервістами, якими "погано командують, погано готують, погано забезпечують і екіпірують».

Незважаючи на кровопролиття, жодна зі сторін, схоже, не готова зараз завершити війну. Washington Post пише про оцінки, згідно з якими конфлікт затягнеться до 2024 року, навіть якщо Україна завдасть «неприйнятних втрат» російським військам. В одному з документів, які були оприлюднені в ході витоку, сказано, що мирні переговори малоймовірні в 2023 році «за всіх розглянутих сценаріїв».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі