WP: Продовження битви за Бахмут може підірвати важливіші операції України

Поділитися
WP: Продовження битви за Бахмут може підірвати важливіші операції України © Соцмережі
На Заході сумніваються в правильності рішення Києва продовжити оборону міста, від якого майже нічого не лишилося.

Українським військовим достатньо лише один раз поглянути, щоб сказати, чи солдати Росії, які наближаються до їхніх позицій в Бахмуті - це загартовані бійці чи ті, кого нещодавно мобілізували.

Найманці «Вагнера», серед яких багато засуджених злочинців, «брудніші і не мають такої уніформи і бронежилетів, як у звичайних російських солдатів», - сказав 48-річний український солдат Дмитро Ватагін, який служить в 24-му добровольчому батальйоні і обороняє позиції в Іванівському.

Він розповів Washington Post, як відбуваються російські атаки. Спочатку найманці наступають на українські позиції рано вранці. Вони роблять це без будь-яких закономірностей і, схоже, без чіткої стратегії. Через це здається, що їх «не підготували» до бою. Лише пізніше впродовж дня краще треновані російські сили вступають в сутичку, намагаючись реально просунутися вперед.

«Найманців «Вагнера» і мобілізованих кидають, мов м’ясо, на лінію фронту», - сказав Ватагін.

Втім, такий російський стиль ведення війни - це все одно проблема для українських військових. Ворожі наступальні хвилі виснажують. І втрати великі в обох сторін.

«З російською армією легше воювати, тому що є розуміння, що вони збираються зробити і як працювати проти них», - сказав український військовий, з яким журналісти Washington Post спілкувалися на передовій в понеділок.

На тлі сильного тиску росіян на Бахмут з півночі, півдня і сходу, президент Володимир Зеленський зустрівся зі своїми ключовими чиновниками у сфері оборони, після чого оголосив, що Київ не збирається відступати з майже повністю зруйнованого міста на Донбасі.

«Попри повідомлення про те, що українські солдати скаржаться на відчайдушні і неприйнятні умови ведення боїв, а військові експерти наполягають на невеликій стратегічній цінності Бахмута для Росії, офіс Зеленського опублікував заяву, в якій йдеться, що головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний і командир сухопутних військ Олександр Сирський підтримали зміцнення і продовження оборони міста», - пише Washington Post.

Видання додає: те, що офіс Зеленського відчув необхідність виступити з такою заявою, підкреслює сумніви, які з’явилися в Україні і за кордоном. Західні військові аналітики попередили, що продовження битви, щоб не дати Росії символічну перемогу, може коштувати Україні надто багато. Ситуація в Бахмуті і поблизу нього, судячи з розповідей солдатів, дедалі складніша. Бої дуже інтенсивні. Ватагін розповів, що йому і його команді часом доводиться вступати навіть рукопашні сутички з російськими солдатами під час обшуків будинків в місті. Часто це закінчується захопленням російських полонених.

«Бували кулачні бої. В кожного є своя історія про це», - розповів український військовий.

Підрозділ Ватагіна відповідальний за збереження контролю над дорогою, яка сполучає Іванівське і Бахмут. Ця дорога вразлива до російських артилерійських обстрілів, але залишається ключовим маршрутом забезпечення. Оскільки російські війська контролюють територію на півночі, півдні і сході від дороги, цей район постійно обстрілюють. Український військовий розповів, що за останні два дні його підрозділ втратив 8 розвідувальних безпілотників, а двоє солдатів були поранені.

«У нас наказ утримувати цю дорогу в Бахмут, щоб у наших хлопців було все необхідне. І ми будемо його виконувати, поки нам не скажуть щось інше», - сказав Ватагін.

Деякі аналітики стверджували, що Україні варто зосередитися на більш важливій меті почати великий контрнаступ у найближчі місяці, щоб вигнати російські війська з окупованих територій на сході і півдні України. До війни в Бахмуті жило близько 70 тисяч людей. Тепер місто майже повністю в руїнах через російські атаки.

Міністр оборони США Ллойд Остін в понеділок сказав, що якщо українські війська відступлять, це не вплине на війну загалом.

«Думаю, місто має більш символічну цінність, ніж стратегічну і оперативну. Падіння Бахмута не обов’язоково означає, що росіяни змінять хід цієї битви», - сказав Остін.

Військовий аналітик Центру військово-морських аналізів (CNA) Майкл Кофман минулого тижня побував у Бахмуті. В понеділок він написав у Twitter, що «вперта українська оборона в Бахмуті досягла великого успіху», виснаживши російську живу силу і запаси боєприпасів. Але Кофман вважає, що настав час подумати над збереженням військ і ресурсів для майбутнього наступу. Тому що така «стратегія може дійти до точки, в якій вигода почне скорочуватися. І це може підірвати успіх більш важливої операції».

«Від дефіциту артилерійських снарядів до ліній зв’язку, які все більше під питанням, і виснажливих боїв на несприятливій місцевості - цей бій не йде на користь Україні», - сказав Кофман.

Битва за Бахмут триває вже 8 місяців. З російського боку її здебільшого ведуть найманці «Вагнера», які використовують завербованих в’язнів в якості «гарматного м’яса», яким закидають українські позиції, щоб послабити оборону. Після цього в наступ йдуть інші найманці «Вагнера», які здобули бойовий досвід в Сирії і Африці. Але навіть так російське просування відбувалося надзвичайно повільно.

Польський військовий аналітик Конрад Музика минулого тижня підкреслив, що фактично існує «два Вагнера».

«Один з них добре відомий і наповнений засудженими, які йдуть в прямі атаки проти українських ліній. А інший - менш помітна, добре підготовлена і забезпечена сила, вона гнучка і здатна адаптуватися», - пояснив він.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі