Чи можуть удари по Ту-95 і Ту-160 стали поворотним моментом війни? — WP

Поділитися
Чи можуть удари по Ту-95 і Ту-160 стали поворотним моментом війни? — WP © Википедия
Аналітики наголошують, що в Україні немає порівнянних об’єктів, які Росії можна знищити без пекельних жертв серед цивільних. 

Операція "Павутина", під час якої українські дрони атакували кілька десятків літаків стратегічної авіації РФ, здатних нести ядерні боєзаряди, стала найзухвалішою від початку повномасштабного вторгнення, йдеться у матеріалі The Washington Post. Серед знищених моделей — А-50, Ту-95, Ту-22М3 і Ту-160, тобто борти, які росіяни застосовували під час нічних бомбардувань України. 

"Ця операція повністю змінює сприйняття реальності — як у Росії, так і в усьому світі. Наші вороги тепер змушені визнати, що українські розвідувальні служби здатні проникати навіть у найзахищеніші об'єкти", — заявив депутат та військовий Роман Костенко.

За словами аналітиків, після цього удару здатність РФ запускати крилаті ракети по Україні значно менша. Агресор тепер змушений змістити ресурси для захисту своєї авіації, хоча у нього все ще залишається багато повітряних суден для продовження бомбардувань. 

Удар по аеродромах РФ прокоментував колишній міністр оборони Олексій Рєзніков. Він нагадав, що колись наша країна віддала РФ саме ці борти, тож те, що відбулося кілька днів тому, є "формою військово-правових санкцій".

"1 червня 2025-го Україна почала вилучати ці самі літаки в одного з головних гарантів меморандуму", — додав він. 

Інше джерело — також один з колишніх українських держдіячів — назвало "Павутину" поштовхом для українських солдатів та суспільства, який може зміцнити позиції Києва проти будь-яких компромісів з Москвою. Окрім того, ця атака різко покращила репутацію СБУ та "заслуговує на те, щоб бути описаною у підручниках з історії".

"В Україні немає порівнянних об’єктів, які можна знищити без пекельних жертв серед цивільних", — коментує ситуацію російський політолог Владімір Пастухов. 

Нагадаємо, 1 червня українські дрони атакували одразу чотири військові аеродроми Росії: "Олєнья", "Бєлая",  "Дягілєво" та "Іваново". У СБУ згодом пояснили, що це сталося в рамках проведення операції "Павутина", під час якої українській стороні вдалося атакувати 34% стратегічних носіїв крилатих ракет РФ. Їхня вартість орієнтовно становить сім мільярдів доларів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі