Встановлено імена понад 50 китайських найманців, які воювали на боці Росії проти України

Поділитися
Встановлено імена понад 50 китайських найманців, які воювали на боці Росії проти України © Служба безпеки України
Участь іноземців, зокрема китайців, у бойових діях на боці Росії посилює загрозу глобальної нестабільності.

Встановлено імена понад півсотні військових із Китаю, які пройшли пункти відбору ЗС Росії протягом року. Про це написав ресурс Важные истории, зазначивши, що через московський пункт відбору пройшов щонайменше 51 представник Китаю. Уточнюється, що ці дані було взято з документів про набір на контракт у Москві з червня 2023 по травень 2024 року.

31 найманець із КНР звернувся до цієї установи у 2023-му, ще 20 - у 2024 році.

Більшість із них прилетіли до Москви незадовго до звернення до пункту відбору на службу за контрактом, випливає з даних ресурсу. Щонайменше чотири китайських добровольці після візиту в пункт відбору полетіли назад до Китаю.

Наймолодшому з китайських контрактників у цьому списку 20 років, найстаршому - 51 рік. Щонайменше один із них уже загинув на війні в Україні.

Деякі китайські громадяни, які відслужили за контрактом у російській армії, могли вже повернутися на батьківщину (контракт з іноземцями укладають на рік).

Президент України Володимир Зеленський 9 квітня заявив, що в російській армії воюють щонайменше 155 громадян Китаю. За даними України, вони уклали контракти в другій половині 2024 року, а також у 2023 році. «Вважаємо, що їх набагато більше», - додав він.

Факт участі громадян Китаю у війні на боці Росії не обов'язково свідчить про те, що офіційний Пекін підтримує Москву військовими методами, вважає експерт Берлінського центру Карнегі з вивчення Росії та Євразії Темур Умаров, який, зокрема, спеціалізується на відносинах Китаю з Росією. Він вважає, що це могло бути особисте рішення китайських громадян, тим паче, що в Китаї немає заборони на виїзд із країни на роботу в інших країнах або туризм, яким прикривають свої наміри найманці. Є й версія, що деякі з китайців-контрактників могли бути з тих, хто вже проживає на території Росії, але громадянства не має: у східних регіонах мешкають навіть не тисячі - сотні тисяч китайських громадян, які можуть зацікавитися умовами рекрутингу.

Однак реакція Китаю на появу своїх громадян у лавах країни-агресора має бути. Хоча б така, яка, якою була реакція влади Індії, коли виявилося, що РФ вербує індійських студентів, які навчаються в російських вишах, у найманці на СВО. Тоді прем'єр Індії Моді зажадав від Путіна припинити ці дії, і з індійцями розірвали контракти. І це незважаючи на цілком лояльне ставлення Індії до Росії. Чи вчинить Китай подібним чином?

Нагадаємо, представник МЗС Китаю Лінь Цзянь прокоментував відео, опубліковане президентом Володимиром Зеленським, яке свідчило про взяття ЗСУ в полон у Донецькій області двох китайців. "Уряд Китаю завжди вимагав від своїх громадян триматися подалі від зони збройного конфлікту [в Україні], уникати залученості в будь-якій формі, зокрема утримуватися від участі у військових операціях будь-якої зі сторін, - сказав Лінь Цзянь.

Зі свого боку в Держдепі США заявили, що участь іноземців, зокрема китайців, у бойових діях на боці Росії посилює загрозу глобальної нестабільності. Там підкреслили, що Китай зараз виступає ключовим партнером Кремля у війні проти України.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 8
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Олег Смірнов
16 Лютого, 22:27
1. Автори пишуть, що "лише 20% російських публікацій були зроблені в журналах першого квартилю". Як на мене, це дуже багато, але якщо автори вважають, що це мало, слід навести порівняння з іншими країнами (США, Ізраїль, КНР, Україна), щоб переконати читача в своїй правоті. 2. У статті вживано термін "високоцитовані учені", але немає пояснення, що це означає, тим більше що навіть наведена кількість таких учених по окремих країнах. Якщо це індекс Хірша - то по якій базі - Скопус? WoS? Гугл-академія? Для точності й можливості перевірки наведених даних можна було б і перелічити тих 8 російських учених.
Відповісти Цитувати Поскаржитись
Alex Plastun
17 Лютого, 13:39
та багато ще чого можна було зробити. але лезо Оккама не дозволило
Цитувати Поскаржитись
Показати більше відповідей
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі