Пілоти Збройних сил України виконують деякі завдання, технічно не передбачені для радянських літаків, і загалом в сучасному повітряному бою жодні фігури вищого пілотажу від сучасних літаків і ракет не врятують, вважає український пілот, полковник Юрій Булавка.
За його словами, за підсумками війни стане ясно, що втримати українське небо допомогла лише мужність українців.
«Саме люди головні герої нашої майбутньої перемоги – льотчики, зенітники, радіотехнічні війська – усі Сили оборони України! Щодня вони роблять усе можливе, аби ворожі ракети чи дрони не долітали, а техніка і склади орків палали», - заявив він в інтерв'ю для пресслужи Міноборони до майбутнього Дня авіації України.
Пілот розповів, що ще у 2019 році під час авіазмагань у Литві зрозумів, що хоча американські F-16 дещо програють Су-27 за маневреністю, однак технологічному плані пішли далеко вперед і є значно якіснішими.
«І вдень, і вночі наші пілоти виконують такі маневри у небі, яких не побачиш на жодному світовому авіашоу… Вони щодня ризикують своїм життям, аби якомога краще виконати бойове завдання. Вищий пілотаж, звісно важлива річ, але в даних бойових умовах найважливіше – ближче притискатись до землі! І повірте, це дуже складно. Польоти на гранично малій висоті часто рятують життя пілоту, однак є великий ризик не впоратись з керуванням, натрапити на перешкоду. Крім того, при ураженні ворожою ракетою – мінімум часу, а відповідно і шансів, на катапультування», - зазначив він.
Він додав, що з початку війни в Україні відремонтували та відправили в небо усі можливі літаки, однак авіапарк ЗСУ не дозволяє ефективно вести бойові дії на рівні з російською авіацією. Навіть попри те, що українські пілоти навчились застосовувати на своїх літаках сучасні ракети.
«Але знову ж таки, F-16 дозволили б використовувати це озброєння значно ефективніше, а головне – без ризику для життя пілотів. Адже, щоб застосувати ті ж JDAM, льотчикам доводиться заходити у зону ураження ворожого ППО. Ризик дуже великий, тому наші льотчики застосовують, скажем так, нові тактичні прийоми, аби уникати ворожих ракет. «Виїжджаємо» на майстерності, продуманості операцій, досвіду та ентузіазмі... Ворог, маючи перевагу, працює так, як написано в підручниках з тактичної та вогневої підготовки. Ми використовуємо тактики, які не прописані в жодному підручнику і постійно їх змінюємо, вдосконалюємо, пристосовуємось до ситуації. А як інакше?», - зазначив полковник.
Нагадаємо, вісім українських пілотів, які вільно володіють англійською мовою, готові розпочати навчання на F-16. Це станеться тоді, коли європейські країни розроблять офіційний план підготовки і затвердять його у Сполучених Штатів Америки. Точні терміни початку тренувань залишаються невідомими.