Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг прокоментував чергову серію скептичних заяв у західних ЗМІ про те, що наступ ЗСУ на півдні України «недостатньо швидкий», а стратегія – неправильна. Відповідаючи на питання ведучої CNN, він заявив, що українцям потрібно довіряти, тим паче, що вони «набирають обертів».
«Українці поступово завойовують позиції, тобто вони відтісняють росіян. Вони здатні дістатися до деяких з цих територій, які дуже добре захищені. Не в останню чергу це стосується мінних полів, і тому ще важливіше підтримувати їх, тому що ми всі знаємо, що це запеклі бої. Це важка боротьба, і це нелегкий шлях, але вони досягають успіхів. Вони набирають обертів», – сказав Столтенберг в ефірі CNN.
“Ukrainians have exceeded expectations again & again,” says NATO head @jensstoltenberg, as the slow pace of the counteroffensive prompts concern from some allies. “We need to trust them. We advise, we help, we support. But… it is the Ukrainians that have to make those decisions” pic.twitter.com/kvwnikZgcm
— Christiane Amanpour (@amanpour) August 30, 2023
Генсек НАТО нагадав, що українці «перевершують очікування». Він закликав пам’ятати, що на початку повномасштабного вторгнення Росії вважалося, що Україна протримається лише кілька днів, або кілька тижнів. Столтенберг нагадав, що після цих заяв, українці не лише втримали Київ, а звільнили північ України, Харківщину та Херсон.
«Зараз вони роблять ще більші успіхи. Тому ми повинні довіряти їм. Ми радимо, ми допомагаємо, ми підтримуємо, вони це знають», – сказав генсек НАТО.
Нагадаємо, за словами генерала армії США у відставці, який командував військами в Іраку, Девіда Петреуса, зараз на південному фронті триває «лише 10 тиждень того, що, ймовірно, триватиме ще не менше чотирьох місяців». Тому український наступ ще може здивувати критиків, вважає генерал.
15 серпня директор Офісу генерального секретаря НАТО Стіан Єнссен припустив, що Україна може отримати членство в НАТО в обмін на передання частини території Росії, і що це може бути частиною закінчення війни в Україні. Після критики, він назвав свої слова «помилкою».
Після припущень керівника свого офіса генсек НАТО повторив, що Україна сама вирішуватиме, коли будуть відповідні умови для приєднання до будь-яких переговорів.