Волонтерство, політика й життя в умовах небезпек: що відомо про Маріанну Буданову

Поділитися
Волонтерство, політика й життя в умовах небезпек: що відомо про Маріанну Буданову © ELLE Україна
Маріанна Буданова вже понад десять років у шлюбі з начальником ГУР Міноборони.

У вівторок, 28 листопада, стало відомо, що дружину начальника Головного управління розвідки Міністерства оборони України Маріанну Буданову отруїли важкими металами. Наразі вона завершує курс лікування в лікарні, хоча ще перебуватиме під контролем медиків. Повідомлення про отруєння привернуло увагу до особи дружини Кирила Буданова, яку в ЗМІ називають психологом, волонтером і громадським діячем. Щоправда, дані руху ЧЕСНО, вказують і на досвід політичної діяльності в її біографії.

Маріанна Буданова народилася в Київській області в 1993 році. За освітою вона — психолог, має магістерський ступінь психології.

У 2020 році дівчина балотувалася до Київської міської ради від партії УДАР Віталія Кличка, але безуспішно. У 2021-му Буданова стала радницею мера Києва Кличка з питань виявлення та протидії корупції у сфері молодіжної політики та спорту на громадських засадах.

Згідно з інтерв’ю виданню “Журналіст” від 2020 року, вона вирішила піти в політику, бо після трьох років співпраці з благодійними фондами на волонтерських засадах зрозуміла, що “не на всі питання може знайти відповіді тільки завдяки власному ентузіазму, знанням і досвіду”. Буданова хотіла зробити життя людей “хоча б трішечки кращим” і, як сказала, обрала УДАР, бо “боротися треба із сильною командою”, а також через націленість партії на розвиток молодіжного спорту. Своїми першими потенційними кроками прагнула зробити розвиток соціальних проєктів — щодо освітніх закладів, громадських просторів, підтримки людей з інвалідністю тощо.

Скриншот из видео

Як розповіла дружина керівника ГУР у інтерв’ю "ELLE Україна" восени 2022-го, працюючи радницею столичного міського голови, вона займалася внутрішньою організаційною роботою департаменту, перевіркою тендерів, підготовкою планів і аудиту, а також комунікаційними заходами. Але це, за її словами, перервалося 24 лютого 2022 року.

Коментуючи робочі будні під час війни Буданова сказала: “Виникли нові завдання і нові обов’язки. Київ має жити, забезпечувати людей усім необхідним, вирішувати всі поточні критичні ситуації … Ми проводили наради в Zoom і вирішували нагальні питання, коли в людей була паніка, коли під ракетними ударами кияни ховалися в метро і бомбосховищах. Усі працювали заради однієї мети — місто не мало права зупинитися”.

У тому ж інтерв’ю дівчина розповіла, що в 2015-2017 рр. займалася волонтерською діяльністю в Головному військовому шпиталі. Також досі дотична до волонтерства, зокрема консультує людей щодо роботи з певними організаціями і фондами. Щоправда, не зрозуміло, наскільки особисто вона була залучена до допомоги після початку війни: обмежувалася організаційною роботою чи брала участь і в практичних заходах.

“З початку повномасштабного вторгнення ми вивозили по кілька автівок з котами, допомагали з продуктами людям, які годували бійців тероборони, передавали необхідні речі для ЗСУ. Запитів завжди дуже багато, і проблеми не вичерпуються. Тому намагаюся виходити на небайдужих людей і оточувати себе тими, хто займається спільною справою: допомогою постраждалим від війни”, — розповідала Буданова.

З теперішнім главою Головного управління розвідки Міноборони вона познайомилася за кілька місяців до Революції Гідності та подальшої окупації Росією Криму й Донбасу, тому “мирного часу як такого для родини майже не було”. Весілля відбулося в 2013 році.

ELLE Україна

За її словами, з 24 лютого перебувала в Києві, виїжджати не збиралася. Про початок війни дізналася від чоловіка ввечері 23 лютого. Тоді поїхала до нього на роботу, зібравши лише необхідні речі, і з того часу там і живе — у кабінеті Кирила Буданова. Про це казав і він сам, зокрема в інтерв’ю “Радіо Свобода” в серпні цього року. На початок повномасштабної війни Маріанна відреагувала спокійно та була “готова до будь-яких сценаріїв”, оскільки начальник ГУР уже до того тричі отримував поранення, перебував на Донбасі.

Як розповідала Маріанна Буданова восени 2022 року, уже тоді її родина, зокрема чоловік, пережили не один замах. Вона додавала: “У моменти, коли тебе намагаються вбити, викрасти, підірвати авто чи вирізати двері у твоїй квартирі, ти вже починаєш думати не тільки про себе”. Дружина керівника ГУР звикла жити з обмеженнями й тим, що секретну інформацію чоловік не розповідає навіть їй.

Кирило Буданов у інтерв’ю The War Zone у вересні 2023 року також сказав про Маріанну: “Вона сама поліцейська. Вона насправді професор у нашій національній поліцейській академії. Вона викладає юридичну психологію”.

Раніше повідомлялося, що, окрім дружини керівника Головного управління розвідки Кирила Буданова Маріанни, від отруєння важкими металами постраждали кілька співробітників ГУР.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі