В Україні триває загальна мобілізація і оголошено воєнний стан. В цей час чоловіки призовного віку отримують повістки та можуть вступити до лав ЗСУ.
Начальник сектору оборонно-мобілізаційної роботи Сумського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Сергій Монукало розповів в інтерв'ю «Суспільному», від чого залежить кількість мобілізованих осіб в кожному регіоні.
«Неможливо сказати, де найбільше чи найменше мобілізують. Усіх переважно направляють до навчальних центрів. Після військової частини напряму можуть бути призвані тільки ті військовозобов'язані, які проходили службу не більше 10 років тому, були звільнені й за станом здоров'я придатні, близько 90%, проходять через навчальні центри», – зазначив він.
За його словами, молодь до 45 років здебільшого спрямована до штурмових підрозділів. Люди старші за 45 років — до підрозділів забезпечення, артилерії, інженерних військ та інших структур Сил оборони, таких як прикордонники, Національної гвардії чи Державної служби.
Він пояснив, що кількість мобілізованих залежить від кількості осіб, які перебувають на військовому обліку в конкретному регіоні.
«Наприклад, у Сумській області може здаватися, що мобілізують більше, ніж у деяких, наприклад, у західних регіонах України. Проте це пояснюється лише різницею в числі облікованих військовозобов'язаних. Зараз процес мобілізації автоматизований за допомогою системи «Оберіг». Наприклад, у Запорізькій області може бути більше військових частин, які потрібно укомплектувати, ніж у Сумській, і це впливає на кількість мобілізованих у регіонах. Усе залежить від потреби держави. Якщо є необхідність укомплектування певних підрозділів — це робиться», – розповів Сергій Монукало.
Нагадаємо, хто і де зараз має право вручати повістки.