Воєнний стан: що треба знати про дисциплінарне стягнення з військового

Поділитися
Юрист пояснив, які бувають його види.

Багато сміливих українців з перших днів війни, яку розпочала Росія, стали на захист нашої країни. Під час служби вони можуть зіткнутися з дисциплінарним стягненням.

Юрист Михайло Лобунько пояснив, що це та чи можна його оскаржити.  Він зазначив, що порядок зняття дисциплінарного стягнення з військовослужбовця визначається Дисциплінарним статутом ЗСУ.

Коли йдеться про стягнення за порушення громадського порядку чи військової дисципліни, то накладати його має право командир військовослужбовця. Якщо військовослужбовець вчинив адміністративне правопорушення, він несе дисциплінарну відповідальність на основі згаданого Статуту, окрім випадків, котрі передбачені КУпАП.

За його словами, попри те, що законодавчі норми виглядають достатньо обґрунтованими, на практиці військовослужбовець часто стикається з людським фактором, коли дисциплінарне стягнення насправді є несправедливим та не має під собою належних підстав. У таких випадках єдиним раціональним рішенням буде оскарження дисциплінарного стягнення військовослужбовця.

Найбільш поширеними варіантами стягнення є:

  • зауваження;
  • догана;
  • сувора догана;
  • позбавлення чергового звільнення з розташування військової частини;
  • пониження у посаді чи званні.

Також може бути застосовано попередження про неповну службову відповідність. А коли йдеться про службову невідповідність, то у такому випадку передбачено звільнення зі служби.

Вищезгаданим Статутом передбачений повний перелік повноважень командирів та начальників у питанні зняття дисциплінарного стягнення. Варто відзначити те, що на військового можуть накласти лише ті стягнення, які передбачені у Статуті та є відповідними його званню та повноваженням командира, який використовує таку форму впливу.

У деяких випадках накладенню стягнення передує службове розслідування.

Чи можна оскаржити дисциплінарне стягнення

За словами юриста, є два варіанти оскарження дисциплінарного стягнення. Перший – скарга, яка подається старшому командиру чи начальнику. Другий варіант – судовий. Тут важливо дотримуватися встановлених законодавством строків. Це місяць з моменту накладення стягнення.

У лавах ЗСУ, поруч з тими, хто був призваний, служать військові за контрактом. Нагадаємо, військові, що укладають перший контракт, можуть отримати одноразову грошову допомогу.

 

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі