Воєнний стан: юристка розповіла про особливості звільнення зі служби

Поділитися
Воєнний стан: юристка розповіла про особливості звільнення зі служби © Getty Images
Деякі військові можуть звільнитися зі служби в цей час.

З перших днів військового вторгнення Росії на захист нашої країни стало багато чоловіків та жінок. Деякі з них можуть звільнитися зі служби навіть під час війни.

Юристка Тетяна Козян пояснила особливості звільнення військових зі служби в цей час. Вона нагадала, що влітку були прийняті нові зміни до законодавства, де одна з підстав для звільнення звузилася, а інша – додалася.

Зараз підставами звільнення зі служби є:

  • коли особа має трьох або більше дітей, котрі не досягли повнолітнього віку;
  • коли вона є опікуном, піклувальником чи доглядальником за особою, за якою більш немає кому доглядати з тих, хто зобов’язаний це робити;
  • коли особа самостійно виховує неповнолітню дитину;
  • коли вона є непридатною за станом здоров’я для того, аби виконувати обов’язки військової служби;
  • коли хтось з її близьких родичів загинув чи зник безвісти, захищаючи Україну під час АТО/ООС або вже під час повномасштабної війни.

Як діяти, якщо відмовили у звільнення зі служби

За словами юристки, звільнення з військової служби розпочинається з моменту написання відповідного рапорту. Якщо у його задоволенні відмовлено, то варто відстоювати свої законні права та інтереси в суді. На це у особи є 6-місячний термін для позову, починаючи з моменту, коли вона дізналися про відмову. Але навіть якщо строк пропущено, його можна поновити.

Щодо підсудності, то такий позов розглядає адміністративний суд. Це може бути за місцем реєстрації як позивача, так і відповідача. Рішення має бути прийнято протягом 2 місяців з того моменту як було відкрите відповідне провадження.

Що стосується позовних вимог, то вони полягають у зобов’язанні військової частини прийняти рішення про звільнення. Це відбувається на підставі ст. 26 Закону «Про військовий обов’язок і військову службу». Також важливо подбати про належну доказову базу. Окрім примірника рапорту на звільнення та відмови у його задоволенні, надаються документи, котрими підтверджується наявність реальної підстави для звільнення зі служби.

Юристка радить обов’язково використати спробу досудового вирішення ситуації. За її словами, далеко не факт, що досудового формату буде достатньо. Цілком імовірно, що доведеться далі відстоювати власні інтереси в судовій інстанції.

Однак наявність доказів про те, що особа намагалася вирішити ситуацію в законний спосіб раніше, вже буде аргументом для суду, аби стати саме на її бік.

Уряд ухвалив постанову, якою повернув виплати військовим у розмірі 30 тисяч. За словами прем'єр-міністра, ухвалена постанова внормовує питання справедливих щомісячних доплат для військовослужбовців, правоохоронців та рятувальників.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі