Воєнний стан: яка відповідальність передбачена для військових за вживання алкоголю

Поділитися
Воєнний стан: яка відповідальність передбачена для військових за вживання алкоголю © 17-та окрема танкова Криворізька бригада імені Костянтина Пестушка/facebook
Вживання спиртних напоїв в цей час буде мати наслідки.

В Україні діє воєнний стан, який було оголошено через повномасштабне вторгнення Росії. В цей час для військовослужбовців діють обмеження на вживання алкоголю.

Юристка Діана Тернова розповіла, яка може бути відповідальність за порушення цих заборон. Вона наголосила, що військові мають розуміти, що їхні дії можуть вплинути на інших та на результати всієї служби в цілому. Так, військовослужбовці зобов’язані дотримуватися Статуту внутрішньої служби ЗСУ та Дисциплінарного статуту ЗСУ.

В Україні під час воєнного стану відіграють важливу роль у забезпеченні національної безпеки та захисту територіальної цілісності країни. Під час виконання своїх обов’язків, вони повинні бути відповідальними та надійними, що вимагає обмежень у різних аспектах, включаючи вживання алкоголю.

Військові стандарти в цьому аспекті дуже сурові, і військовослужбовці повинні дотримуватися їх. Будь-яке вживання спиртних напоїв під час служби може призвести до непередбачуваних наслідків, які можуть негативно вплинути на безпеку та діяльність військової частини.

Україна має законодавство, що регулює відповідальність військовослужбовців за вживання спиртних напоїв, яке діє і під час воєнного стану.

За порушення таких норм військовослужбовець може бути притягнутий до відповідальності, яка передбачає дисциплінарні заходи, такі як догана, пониження військового звання, арешт з утриманням на гауптвахті за порушення військового обов’язку.

Під час воєнного стану, коли військовослужбовці перебувають у підвищеній готовності та можуть знаходитися у небезпеці життя та здоров’я, відповідальність за порушення заборони на вживання спиртних напоїв може бути ще більш суворою.

Зокрема, стаття 172-20 КУпАП України передбачає, що у разі вживання алкогольних, в тому числі слабоалкогольних напоїв військовослужбовцями, військовозобов’язаними та резервістами, якщо вони знаходяться на території військової частини або проходять збори, поява в нетверезому стані чи виконання військових обов’язків у такому стані, настає відповідальність у вигляді штрафу від ста до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Також частина 1 статті передбачає можливість накладення арешту та утримання на гауптвахті не більше ніж до сім діб. Такі ж санкції застосовуються і за відмову проходити тест на рівень алкоголю в крові військовослужбовця.

Кваліфікований склад цього правопорушення стосується вищого військового керівництва: а саме участь начальників (командирів) та інших керівників у розпиванні спиртного з підлеглими, приховування фактів вживання алкоголю, невжиття засобів щодо відсторонення таких військовослужбовців від виконання військових обов’язків тощо. Покаранням за таку поведінку є штраф у розмірі 500-1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт з утриманням на гауптвахті на строк до десяти діб.

Частина третя статті містить санкції за повторність такого правопорушення протягом одного року або ж в умовах особливого періоду. Такі дії караються собою штрафом від 1 до 2 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт з утриманням на гауптвахті на строк від десяти до п’ятнадцяти діб.

Навіть під час війни військовослужбовці мають право на відпустки. Нагадаємо, що треба знати військовому, який йде у відпустку.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі